Gandrīz pirms gada, 2015. gada 7.septembrī, pie mājas Peldu ielā 42 "pazuda" ielas malā augusī liepa. Tikai nesen ziedēja smaržīgiem ziediem un lūk...

No rīta līdz pamatnei nozāģēta stumbra celms, kas pēc vairākām dienām arī pagaisa.

Peldu iela 42 ne toreiz, ne arī tagad nav apdzīvota, taču 44.mājas iedzīvotāji  neparko neticēja, ka koks nozāģēts, jo bijis „nokaltis un apdraudējis cilvēkus”. Arī mani nepārliecināja domes sabiedrisko attiecību meitenes skaidrojums, biju pat nesavaldīgs, nosaucot domes Apstādījumu uzraudzības komisijas un Komunālās pārvaldes dārzniekus un daiļdārzniekus par vienkāršiem "malkas plača pārziņiem”.

No Komunālās pārvaldes runas vīra, sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla dzirdējām  aptuveni līdzīgu izklāstu, kāpēc liepai vairs neesot bijis brīv stāvēt Peldu ielas malā, taču Aigars Štāls apsolīja, ka nozāģētā koka vietā drīz iestādīšot jaunu un veselu.

Un pasiesi – pagāja laiks, ne ilgs ne īss, kad kailā celma vietā vīri, ar cērtēm drupinot jaunā liepas stāda bedri un melnzemi blietējot,  iesakņoja ap divus metrus staltu liepiņu.

Kociņš izdzīvoja un šogad, lai arī neziedēs kopā ar "vecajām" liepām, izrāda audzelīgas dzīvības zīmes.

Paldies Aigaram Štālam, kura personiskā iejaukšanās blakus mūsu mājai augošās liepas liktenī tik ātri un operatīvi  atrisinājās! Tagad,  šad un tad kaimiņu sarunās mūsu ielas jauno liepiņu saucam par Aigara liepu.

Taču joprojām gan esam pārliecināti, ka iepriekšējais koks ar ziedu smaržu būtu sagaidījis gan 2016., gan nākamās vasaras.