Uldis Budriķis, 13.Saeimas deputāts no Jaunās Konservatīvās partijas (JKP), kas parlamentā pārstāv Liepāju, pozitīvi vērtē faktu, ka "būs valdība" un cer, ka Satiksmes ministrija būs JKP pārziņā.

Liepājas nodaļa pastāv, ir daudz jaunu un potenciālu biedru, un šobrīd esam telpu meklēšanas procesā, atbildot uz irliepaja.lv jautājumu, pastāstīja Budriķis, kurš piektdien, 11.janvārī, bija ieradies Liepājā, lai "Coworking Liepaja" telpās  tiktos ar  liepājniekiem, kuriem ir interese par Liepājas parlamentāriešu darbu Saeimā, kā arī neplānoti iznācis satikties ar informācijas tehnoloģiju (IT) jomas speciālistiem un pārrunāt viņus interesējošas tēmas.

"Ja mani vajag satikt, janvārī katru piektdienu būšu Liepājā.  26. janvārī būs arī JKP Liepājas nodaļas kopsapulce ar jaunu biedru uzņemšanu," sacīja Budriķis.

Parlamentārietis atzina, ka raugās ļoti pozitīvi uz to, ka "būs valdība".

"Kāds būs atbalsts Saeimā, mēs nezinām, jo KPVLV ir uz šķelšanās robežas, un ja Kaimiņš atbalsta valdības veidošanu, tad Gobzems ar saviem atbalstītājiem balso "pret"."

Savā ziņā tas pat ir labi, ka pagaidām, kamēr valdība nav izveidota, Saeimā nav izveidojusies strikta koalīcija un opozīcija, uzskata deputāts, jo katrs balso, kā sirdsapziņa liek. Tā Saeimai izdevies pieņemt, piemēram, lēmumu par pakāpenisku OIK (obligātā iepirkuma komponente) atcelšanu.

Ja parlaments atbalstīs Krišjāņa Kariņa sastādīto valdību, tam būs ietekme arī uz Liepāju, sacīja Budriķis, norādot, ka tad JKP pārziņā būs Satiksmes ministrija, un satiksmes ministrs būs JKP pārstāvis Tālis Linkaitis.

"Tādā gadījumā varēsim realizēt savu ostu plānu, ko ļoti kritizē ZZS."

JKP vēlas, lai ostas būtu valsts, nevis pašvaldību pakļautībā, jo, kā uzskata partija, tad ostām nebūs jākonkurē savā starpā, kā tas ir patlaban. Starp citu, uz to, ka, atšķirībā no Lietuvas, Latvijas ostām jākonkurē ne tikai starptautiski, bet arī starp pilsētām, piektdien Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē, sarunā ar medijiem, norādīja arī SIA "Ekers Stividors LP" valdes loceklis Gatis Svētiņš.

Budriķis pats nolēmis aktīvi virzīt pašvaldību referenduma lēmumprojektu Saeimā, kurš jau divus sasaukumus nogulējis "atvilktnē", kā arī, strādājot Saeimas IT lietu apakškomisijā, sekmēt Liepājā izveidojušos IT speciālistu "komūnas" izaugsmi par sava veida lokālo "Silīcija ieleju", jo, pēc Budriķa sacītā, partiju intereses sniedzas tikai līdz nākamajām vēlēšanām un tās nedomā par tālāku nākotni, lai gan IT jomai ir gan potenciāls, gan nākotne.

Deputāts arī ieplānojis tikšanos ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, lai pārrunātu Liepājai aktuālos jautājumus.