Pirmdien, 13.martā, ugunsdzēsēji glābēji apsekoja Liepājas daudzdzīvokļu namu pagalmus un ielas, lai noskaidrotu, cik viegli glābēju transportam ir piekļūt pie ēkām.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Kurzemē Anete Strazdiņa, līdzīga pārbaude jau tika veikta 2014.gada nogalē, kad tika noskaidroti vairāki daudzdzīvokļu namu iekšpagalmi, kuros ugunsdzēsēju glābēju transportam nav iespējas iebraukt.

Salīdzinot ar 2014.gadu, var secināt, ka situācija daudzdzīvokļu namu pagalmos ir uzlabojusies – tie ir labiekārtoti, izveidotas stāvvietas automašīnām un vairākās vietās izvietotas zīmes, kuras ierobežo automašīnu apstāšanos vai stāvēšanu, bet pie dažiem deviņstāvu daudzdzīvokļu namiem Ķempes, Krūmu, Rojas un Cieceres ielās situācija joprojām ir kritiska – automašīnas izvietotas tā, ka ugunsdzēsēju glābēju transportam ir apgrūtinoši pie tiem piekļūt vai nav iespējas piekļūt vispār, bet ugunsdzēsējiem glābējiem, steidzoties uz ugunsgrēku dzēšanu, ir ļoti svarīgi pēc iespējas tuvāk un ātrāk nokļūt līdz notikuma vietai!

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas aicina namu apsaimniekotājus un ēku īpašniekus izvērtēt iespēju pie namiem izvietot zīmes, kas domātas, lai nodrošinātu apstāšanās un stāvēšanas vietu ugunsdzēsības transportam, kā arī labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmu stāvvietas, lai iedzīvotāji automašīnas varētu novietot tā, lai netraucētu operatīvajam transportam.

VUGD atgādina, ka šī akcija tika organizēta nevis tāpēc, lai kādu sodītu, bet gan, lai vērstu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju uzmanību uz esošo problēmu. Tāpat par adresēm, kurās operatīvajam transportam bija problemātiski pārvietoties, tiks informēta pašvaldība un namu apsaimniekotāji. Jāatzīmē, ka operatīvā transporta pārvietošanos traucēja arī krūmi, kuru zari noliekušies uz brauktuves un dažādi mākslīgi izvietoti šķēršļi, piemēram – betona bluķi.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un satiksmes dalībniekiem noteikti vajadzētu ņemt vērā to, ka ikviena neapdomīgi, pavirši vai neadekvāti atstāta automašīna kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā var maksāt jūsu kaimiņa, līdzcilvēka vai pat ģimenes locekļa dzīvību. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni un, pirms novietojiet savu automašīnu, apdomājieties, vai tā netraucēs ugunsdzēsēju glābēju operatīvajam transportam!