Spēcīgās vētras, kas šonakt plosījusies Latvijā, radīto postījumu dēļ, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 208 izsaukumus, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Viņa piebilda, ka izsaukumi vēl turpina pienākt, bet galvenokārt ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama nokritušu koku dēļ, taču atsevišķos gadījumos Rīgā un Liepājā bijuši arī ēku konstrukciju bojājumi.

Vētra vakarā nolauza koku Čakstes laukumā.

Spēcīgajā vētrā ir arī gājuši bojā divi cilvēki. Traģiskais negadījums noticis Aknīstē, kur vējš nolauzis koku, tas uzkritis vieglajai automašīnai, kā rezultātā gājuši bojā divi cilvēki.

Kā ziņots, ceturtdien pēc pulksten 19 Liepājas ostā rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedzis 34 metrus sekundē (m/s), liecināja dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Lidostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 30 m/s, savukārt novērojumu stacijā pie Liepājas ezera – līdz 32 m/s.


Vēja vidējais ātrums Liepājā sasniedzis 24 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra un gandrīz stipra vētra.

Daudzviet citviet Latvijā, īpaši valsts dienvidos, reģistrētas vēja brāzmas līdz 20–25 m/s, kas saistītas ar auksto atmosfēras fronti un spēcīgiem nokrišņiem. Šīs brāzmas ir īslaicīgas; lielā vētra pagaidām sasniegusi tikai Kurzemi un pārējā Latvijā gaidāma vēlāk vakarā un naktī.