Papildināts. Ganību un Zirņu ielās, kur abas ielas pārveidotas par vienvirziena kustības ielām, policija autovadītājiem izteikusi vairākus desmitus brīdinājumu par jaunās kārtības neievērošanu.

Tā "Rietumu Radio" informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

"Ieradumam ir liels spēks," situāciju komentēja Ešenvalds. Viņš norādīja, ka ir autovadītāji, kuri neskatās uz ceļa zīmēm, bet brauc pēc ieraduma. Policijas pārstāvis situāciju raksturoja kā normālu un prognozēja, ka Liepājas iedzīvotāji pie jaunās kārtības pieradīs vienas līdz divu nedēļu laikā.

Kā informēja policijas pārstāvis, nedēļas nogalē par jaunās kārtības neievērošanu jeb braukšanu pretējā virzienā policija brīdinājusi vairākus desmitus autovadītāju, Zirņu ielā reģistrēti arī divi ceļu satiksmes negadījumi.

Automašīnu kustību Ganību un Zirņu ielas rajonā uzraugot divas līdz trīs policijas ekipāžas. Kā atzina Ešenvalds, policija autobraucējiem par jaunās kārtības neievērošanu brīdina, bet naudassodus nepiemēro.

Kā "Rietumu Radio" atzina vairāki autobraucēji, kuri pagājušās sestdienas rītā braukuši pa Ganību un Zirņu ielām, situācija tur bijusi dramatiska, - daudzi autobraucēji, ignorējot zīmes, pa vienvirziena ielām braukuši pretējā braukšanas virzienā un veidojušās avārijas situācijas. Autobraucēji pārmet pašvaldībai, ka informācija par satiksmes organizācijas maiņu parādījusies novēloti un daudzi autovadītāji to nav pamanījuši.

Kā ziņots, mainoties satiksmes organizācijai Zirņu un Ganību ielā, pašvaldība aicina gan autobraucējus, gan velosipēdistus un gājējus būt īpaši uzmanīgiem, pievēršot pastiprinātu vērību ceļa zīmēm. 13.oktobrī pulksten 5 no rīta Zirņu un Ganību ielā tiks sākta luksoforu ieslēgšana un ceļa satiksmes zīmju atsegšana, lai organizētu abās ielās vienvirziena satiksmi.

Zirņu ielā atļautais braukšanas virziens būs no E.Tisē ielas uz Jauno tiltu, savukārt Ganību ielā atļautais braukšanas virziens būs no Jaunā tilta uz M. Ķempes ielu. Ņemot vērā, ka tās ir radikālas pārmaiņas satiksmes organizācijā un braukšanas ieradumos, abās ielās pastiprināti dežurēs policijas patruļas.

Papildināts. Policija informē, ka 13.oktobra rītā Lauku un Zirņu ielu krustojumā stundas laikā notika divas avārijas. Pulksten 10 1946.gadā dzimis šoferis, vadot automašīnu "Mazda", neņēma vērā ceļa zīmes "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts!" prasības un izraisīja sadursmi ar automašīnu "VW Golf". Bet pulksten 10.43 turpat 1940.gadā dzimis šoferis, vadot automašīnu "VW Golf Variant", arī neievēroja ceļa zīmes prasības, kā rezultātā notika sadursme ar automašīnu "VW Sharan", kas pēc sadursmes tika uzstumta šķērslim – gājēju pārejas apgaismes stabam ar luksoforu, to bojājot. Sadursmēs fiziski cietušo nav.