Valdība šodien atbalstīja 72 822 eiro kompensācijas izmaksu Liepājas pašvaldībai saistībā ar zibens spēriena radītajiem bojājumiem Liepājas 10.vidusskolai, raksta LETA.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija skaidro, ka šī gada 26.jūnijā zibens spēriena dēļ Liepājas 10.vidusskolai aizdegušās bēniņos esošās koka konstrukcijas četru kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēku dzēšanai tika izmantots ūdens. Dzēšanas rezultātā tika bojāta beramā siltumizolācijas kārta aptuveni 60 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsgrēka apdzēšanas 27.jūnijā atkārtoti tika dzēstas gruzdošās konstrukcijas. Bēniņu stāvā gruzdēšanas rezultātā bez atklātas liesmas daļēji izdegusi nesošā jumta krēsla pasija un pilnībā pārdegušas divas pārseguma sijas. Savukārt trešā stāva gaitenī samircis starpstāva pārsegums. Apmetums piesūcās ar ūdeni, kā rezultātā tas atdalījies no melnajiem griestiem.

Kopumā postījumu novēršanai ir nepieciešami 144 022 eiro. Apdrošināšanas kompānija "BTA Baltic Insurance Company" ir pieņēmusi lēmumu izmaksāt maksimālo apdrošināšanas atlīdzības summu 71 200 eiro apmērā, kas esot uzskatāma par pašvaldības līdzdalību radīto postījumu novēršanai.

Līdzekļi tiks izmaksāti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".