Portāla lasītājs atsūtījis fotogrāfijas ar izšķobījušos granīta apmali Republikas ielā un jautājumu: "Vai tā tam ir jābūt? Pirms gada bruģēts, un neviens arī nesalabo..."

Lasītājs uzskata, ka attēlā redzamais liecina par slikti padarītu darbu, turklāt "granīta apmales, savienotas ar betonu, izsktās nepareizi un neglīti".

Uz jautājumu atbildēt portāls lūdza Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālistu Aigaru Štālu.

"Šajā gadījumā, visdrīzāk, uz ietves apmales ir uzbraucis transporta līdzeklis un izkustinājis bruģa apmales fragmentu. Bojājumu novērsīsim tuvākajās dienās! Tā var atgadīties," raksta Štāls.

"Akmens apmales to izmēru dēļ nav iespējams pilnībā nostiprināt uz betona pamata, lai vienlaikus nodrošinātu standartiem atbilstošu ietves augstumu, kas ir priekšnoteikums gājēju drošībai. Tāpēc betona maisījums šādu apmaļu izbūvē tiek izmantots mazākā apjomā, līdz ar to slodzes ietekmē tās var izkustēties no vietas.

Republikas ielas ietves posma seguma atjaunošana ir veikta 2013. un 2014.gadā pilsētas apgaismojuma rekonstrukcijas darbu ietvaros.

Cenšoties saglabāt ietves un ielas vēsturisko veidolu, te ir saglabātas un atjaunotas esošās dabīgā akmens apmales. Taču no ekspluatācijas viedokļa šis tomēr ir sliktāks risinājums nekā rūpnīcā izgatavotu betona apmaļu izbūve, kad iespējams izmantot vairāk saistvielas."

Uz jautājumu, kas veica šo ietves posma seguma atjaunošanu, Štāls atbildi nesniedza.