Oktobrī Liepājas, kā arī Rucavas un Vaiņodes novada iedzīvotāji tiks aicināti pārslēgt līgumus par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu, informē "Vides pakalpojumu grupa".

Iedzīvotājiem, kuri dzīvo Rucavas un Vaiņodes novados, Liepājas pilsētas daļā no dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam, kā arī uzņēmumiem minētajās teritorijās, pakalpojumu sniegšanu nodrošinās pieredzējušu nozares uzņēmumu apvienība, kas strādā ar zīmolu "Vides pakalpojumu grupa". Ir uzsākts līgumu pārslēgšanas process.

Kā atgādina "Vides pakalpojumu grupas" preses sekretārs Kaspars Līcītis, esošie līgumi par atkritumu apsaimniekošanu ir spēkā līdz šā gada 30.novembrim. Lai pakalpojuma sniegšana netiktu pārtraukta, jaunais līgums par atkritumu apsaimniekošanu ir jānoslēdz oktobrī. Gan fiziskās, gan juridiskās personas ar līguma nosacījumiem var iepazīties interneta vietnē www.vpgrupa.lv.

Līgumu iespējams noslēgt vairākos veidos:
• Elektroniski – "Vides pakalpojumu grupas" interneta vietnē www.vpgrupa.lv autorizējoties ar internetbankas starpniecību. Šis ir ātrākais un ērtākais veids, kuru aicina izmantot uzņēmums.

• Lejupielādējot līguma formu interneta vietnē www.vpgrupa.lv, to izdrukājot un aizpildot. Aizpildīto dokumentu iespējams nosūtīt gan pa pastu uz uzņēmuma Liepājas biroju (Cukura iela 8/16, Liepāja, LV-3414), gan arī ienest Liepājas birojā pašrocīgi. Ja līgums tiek sūtīts pa pastu, aicinām par to informēt telefoniski, zvanot pa tālruni 6 345 7777.

• Klātienē – uzņēmuma Liepājas birojā, Cukura ielā 8/16. Biroja darba laiks pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās ir no 8.30 līdz 17.00. Otrdienās tas strādā no 8.30 līdz 19.00. Brīvdienās birojs ir slēgts.
• No 15. oktobra "Vides pakalpojumu grupa" nodrošinās arī iespēju noslēgt līgumu, organizējot izbraukumus uz dažādām Liepājas vietām. Līgumus varēs noslēgt arī Vaiņodes novada domes Komunālās nodaļas birojā (Brīvības ielā 17, Vaiņodē), kā arī Rucavas novada domē ("Pagastmājā", Rucavā). Tomēr aicinām rast iespēju neatlikt līgumu slēgšanu uz pēdējo brīdi un izvērtēt iespēju to paveikt kādā no iepriekš minētajiem veidiem.

Ja radušās neskaidrības, aicinām zvanīt Klientu centram pa tālruni 63457777 vai sūtīt e-pastu: info@vpgrupa.lv.

Atbilstoši pašvaldības prasībām "Vides pakalpojumu grupa" saviem klientiem bez maksas lietošanā piedāvās 0,24, 0,66 un 1,1 m3 tilpuma konteinerus. Tomēr pakalpojuma sniedzējs aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka šobrīd viņu lietošanā esošie konteineri var tikt izmantoti arī turpmāk, ja vien konteiners nav bojāts un ir ērti lietojams.

Maksa par atkritumu apsaimniekošanu zonā no dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam būs EUR 14,39 (ar PVN) par vienu kubikmetru. Pakalpojuma izmaksas tiks aprēķinātas un atspoguļotas rēķinā atbilstoši izvēlētajam atkritumu konteinera tilpumam.

Iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties īpaši marķētus 100 litru atkritumu maisus papildu atkritumiem, kas tiks savākti vienlaikus ar konteinera iztukšošanu. "Vides pakalpojumu grupas" apsaimniekošanas zonā – no Liepājas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam – atkritumu savākšanas maisa cena būs EUR 1,68 (ar PVN).

Ievērojot Liepājas pašvaldības saistošajos noteikumos noteikto minimālo atkritumu izvešanas reižu skaitu (daudzdzīvokļu mājās – 2 reizes nedēļā, nedzīvojamās telpās (uzņēmumos, valsts un pašvaldības iestādēs) – 4 reizes mēnesī, individuālās dzīvojamās mājās – 2 reizes mēnesī) iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas divas reizes gadā mainīt atkritumu izvešanas biežumu, kā arī atteikties no kādas izvešanas reizes, par to divas nedēļas iepriekš rakstiski informējot atkritumu apsaimniekotāju.

"Vides pakalpojumu grupa" tāpat nodrošinās līdz šim iedzīvotājiem pieejamās atkritumu šķirošanas iespējas, kā arī plāno atbalstīt un veicināt vēl plašāku videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Kā iepriekš ziņots, nepieciešamība iedzīvotājiem pārslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu saistīta ar nupat pašvaldības veikto iepirkumu, kura rezultātā pakalpojuma sniegšanas tiesības uz 7 gadiem ieguvuši 2 operatori.