AS "CleanR Grupa" pilsētvides uzturēšanas uzņēmums SIA "Vizii Urban" informē, ka Liepājā intensīvākais ziemas darbu mēnesis pagaidām ir bijis decembris, kad specializētās tehniskas nobraukums, tīrot Liepājas ielas no sniega un kaisot tās ar pretslīdes materiāliem, bija teju četras reizes lielāks nekā novembrī. Novembrī ir veikti seši, bet decembrī — 26 darba uzdevumi, kas saņemti no Komunālās pārvaldes Ziemas dienesta, informē SIA "Clean R" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa.

Liepājā par pilsētvides kopšanu un tīrīšanu ziemas periodā gādā trīs uzņēmumi:
• SIA "Tranzīts L" – nodrošina laukumu, skvēru, parku, veloceļu, pašvaldības apsaimniekošanā esošu ietvju un citu teritoriju tīrīšanu;
• SIA "Vizii Urban" – nodrošina sniega tīrīšanu no Liepājas ielu braucamās daļas un tās apstrādi ar pretslīdes materiāliem;
• SIA "Liepājas tramvajs" nodrošina tramvaja sliežu attīrīšanu no sniega.

Pateicoties regulārai komunikācijai minēto uzņēmumu starpā un ar Komunālās pārvaldes Ziemas dienestu, Liepājā ziemas darbi līdz šim veikti noteikumiem atbilstošā kvalitātē un termiņos.

SIA "Vizii Urban" novērojis, ka gaisa temperatūras svārstību un augsta gaisa mitruma dēļ, kad palielinājās brauktuvju apledošanas risks, salīdzinoši intensīva bijusi nepieciešama ielu braucamās daļas apstrāde ar pretslīdes materiāliem.

SIA "Vizii Urban" valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis norāda: "Decembris meteoroloģisko apstākļu ziņā bija tradicionāls Latvijas ziemas mēnesis — ar puteņiem, sniegu, atkalu un kailsalu visā valsts teritorijā. Bija atsevišķas dienas ar intensīvu snigšanu un izsludinātiem oranžiem, dzelteniem brīdinājumiem. Šajās dienās darbi noritēja intensīvāk, bet tehnikas un cilvēku iesaistīšana veikta savlaicīgi, tādējādi ar darbiem tiekot galā paredzētajā laikā. Salīdzinājumā ar 2021.gadu, kad decembrī novērojām vairākas intensīvas snigšanas dienas ar lielāku nokrišņu daudzumu, 2022.gada decembris bija mierīgāks. Turpinot sekot līdzi laikapstākļiem, Vizii Urban reaģēs atbilstoši, lai nodrošinātu savā pārziņā esošo ielu un teritoriju uzturēšanu ziemas periodā Liepājā. Tomēr kopumā šī ziema iezīmējas ar saskaņotu un vienotu darbu izpildi, kas ir labākais veids, kā vairākiem ziemas darbos iesaistītajiem dienestiem iespējami ātri gādāt par ielu attīrīšanu."

Liepājas pilsētas pašvaldība ir apmierināta ar ielu braucamās daļas uzturēšanas un tīrīšanas darbiem. Saskaņotai, koordinētai un operatīvai darbu norisei būtisks priekšnosacījums ir bijusi pirms ziemas sezonas notikušās pārrunas darbu veicēju un pasūtītāju starpā.

Komunālās pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis par veikto ziemas darbu kvalitāti izsakās atzinīgi: "Šajā ziemā ar Vizii Urban visas radušās problēmas esam izrunājuši un veiksmīgi atrisinājuši — ielas tiek tīrītas un kaisītas operatīvi. Divas reizes decembrī laikapstākļu dēļ brauktuvju uzturētājs strādāja vairāk nekā 48 stundas bez pārtraukuma. Abas reizes uzņēmuma darbinieki šādos sarežģītos apstākļos mūsu dotos uzdevumus paveica ļoti labi. Mēs būtu vēlējušies, lai ātrāk, nekā izdevās, būtu nokaisītas arī C un D klases ielas, taču līdz šim ar uzņēmuma darbu kopumā esam apmierināti."

Novembrī un decembrī brauktuvju uzturēšanai ir izlietoti 197 195 eiro (ar PVN). Šajā ziemas sezonā (no 1.novembra līdz 2023.gada 31.martam) brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai Liepājā kopumā ir rezervēts finansējums 510 000 eiro.

"Vēlamies lieki neiztērēt pilsētas līdzekļus, tāpēc Ziemas dienesta dežurants ikreiz rūpīgi vērtē situāciju dabā, pirms ceļu uzturētājiem tiek dots uzdevums sākt ielu kaisīšanu vai tīrīšanu no sniega. Taču mūsu prioritāte ir iespējami droši braukšanas apstākļi visos ziemas mēnešos," piebilst J. Neimanis.

Jau iepriekš vēstīts — lai skaidrāk iezīmētu sniegto pakalpojumu virzienus, attīstītu plašo vides pakalpojumu klāstu un kvalitāti, pilsētvides uzturēšanas pakalpojumus uzņēmumā SIA "CleanR" 2022.gadā īstenotas strukturālas pārmaiņas, atsevišķos uzņēmumos nodalot dažādus biznesa virzienus. Sākot ar 2023. gada janvāri, pilsētvides uzkopšanas pakalpojumus nodrošina jaundibinātais grupas uzņēmums SIA "Vizii Urban". Uzņēmums ir līgumattiecību un darbu pārņēmējs arī ielu uzturēšanas darbos ziemā Liepājā.

UZZIŅAI
Dati par brauktuvju uzturēšanu ziemas sezonā
2022. gads
Darba uzdevumi brauktuvju uzturētājam:
novembris — 6 darba uzdevumi;
decembris — 26 darba uzdevumi.

Izmaksas
Kopā 197 195 eiro (ar PVN):
novembris — 32 182 eiro (ar PVN);
decembris — 165 013 eiro (ar PVN).