Ielu uzturētājiem Liepājā ziemas sezona noslēgusies, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

No kopējā finansējuma, kas bija plānots ceļu un ielu brauktuvju uzturēšanai 2021./2022. gada ziemas sezonā, atlikums sezonas beigās ir 79 211 eiro.

Šī nauda ir rezerve uz šā gada rudens/ziemas mēnešiem, kad atkal būs jānodrošina ielu kopšana pret apledojumu/sniegu. Iepriekšējos gados, kad atlikums bija lielāks, kāda daļa no neizmantotās naudas tika novirzīta ielu segumu atjaunošanai vasaras mēnešos.

Liepājas ielu uzturēšanas darbu apmaksai aizvadītās ziemas sešos mēnešos (no 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam) kopumā iztērēti 430 789 eiro, mazliet vairāk nekā iepriekšējās ziemas sezonā.

Lai gan Ziemas dienesta darbs ir noslēdzies, ar ielu uzturētājiem SIA "Clean R" Komunālā pārvalde ir vienojusies par atsevišķu ziemas tehnikas vienību rezervēšanu aprīlī un iesaistīšanos ielu uzturēšanā, ja būs nepieciešams novērst brauktuvju apledošanu, pēkšņa un apjomīga sniegputeņa radītās sekas.

Šajā sezonā "Komunālās pārvaldes" Ziemas dienesta dežurants uzņēmumam kopumā 78 reizes deva uzdevumus veikt brauktuvju kopšanu – tikpat daudz, cik iepriekšējā sezonā (77).

Visvairāk darba bija decembrī – 39 darba uzdevumi un janvārī – 25 uzdevumi, savukārt februārī bija tikai 9 darba uzdevumi. Atšķirībā no citām sezonām nupat aizvadītajā martā nebija neviena ziemas uzturēšanas uzdevuma.

Martā pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem pieredzējām ļoti zemu nokrišņu daudzumu – vidēji 5,2 milimetri nokrišņu jeb tikai 14 procenti no normas. Vēl sausāks marts bijis 1942.gadā, kad nokrišņu summa nepārsniedza 4,8 milimetrus. Martā valstī tika pārspēti 15 siltuma rekordi, un vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +0,8 grādi jeb 0,6 grādi virs mēneša normas.

Savukārt šī gada pirmie divi mēneši Latvijā bija krietni mitrāki nekā ierasts – nokrišņu daudzums janvārī un februārī bija attiecīgi 144% un 175% no normas.

Neskatoties uz neierastajiem laikapstākļiem, visus darbus ielu uzturētājs – uzņēmums SIA "Clean R" – ir paveicis noteikumiem atbilstošā kvalitātē un termiņos.

Dežūras notika ik diennakti visas nedēļas garumā visu sezonu. Uzņēmums pamatā veica galveno ielu posmu, krustojumu un tiltu kaisīšanu ar sāli vai sāls smilšu maisījumu. Visvairāk decembrī un janvārī ir veikta arī sniega tīrīšana.

Lai apmaksātu visus nepieciešamos ielu uzturēšanas darbus ziemā, pilsētas budžetā sezonas sākumā bija rezervēti 510 000 eiro.