Piektdien, 31.martā, noslēdzies Komunālās pārvaldes Ziemas dienesta darbs. Šajā sezonā dienesta dežurants kopumā 59 reizes deva uzdevumus veikt brauktuvju kopšanu – tas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējā sezonā (78) un aizpagājušajā sezonā (77), informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Lai gan Ziemas dienesta darbs ir noslēdzies, ar ielu uzturētājiem SIA "Clean R" Komunālā pārvalde ir vienojusies par atsevišķu ziemas tehnikas vienību rezervēšanu līdz 10. aprīlim un iesaistīšanos ielu uzturēšanā, ja tas būs nepieciešams, jo arī pavasarī var notikt brauktuvju apledošana vai uznākt apjomīgs sniegputenis.

No kopējā finansējuma, kas bija plānots ceļu un ielu brauktuvju uzturēšanai 2022./2023. gada sezonā, atlikums uz 1. aprīli ir 142 652 eiro – šī nauda paliek kā rezerve šā gada rudens/ziemas mēnešiem, kad atkal būs jānodrošina ielu kopšana pret apledojumu/sniegu.

Liepājas ielu uzturēšanas darbu apmaksai aizvadītās ziemas piecos mēnešos (no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. martam) kopumā iztērēti  367 348 eiro no budžetā rezervētajiem 510 000 eiro.


Neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem, visus darbus ielu uzturētājs – uzņēmums SIA "Clean R" – ir paveicis noteikumiem atbilstošā kvalitātē un termiņos. Gan Komunālās pārvaldes, gan uzņēmuma darbinieku dežūras notika ik diennakti visas nedēļas garumā visu sezonu.

Uzņēmums pamatā veica galveno ielu posmu, krustojumu un tiltu kaisīšanu ar sāli vai sāls smilšu maisījumu. Visvairāk darba bija aizvadītā gada decembrī un šā gada martā. Abos mēnešos papildus kaisīšanai bija nepieciešams veikt arī sniega tīrīšanu.

Aizvadīto sezonu Liepājā kopumā var raksturot kā ļoti mērenu ziemu, ar ilgākiem siltuma periodiem, kad ielu kopšanā vajadzēja un arī tika iesaistīta nevis sniega tehnika, bet saslauku un nosēdumu savācējas mašīnas, kas aprīkotas ar mehānisko slotu un putekļsūcēju.

Šā gada pirmajā ceturksnī, piemēram, no kopskaitā 266 pilsētas ielu brauktuvēm uzņēmums "Tranzīts L" savāca un izveda 375,6 tonnas jeb 152 kravas automašīnas ar saslaukām un zemi.

Šī bija otrā ziemas sezona, kad uzņēmums SIA "Clean R" strādāja saskaņā ar jauna konkursa kārtībā noslēgto darbu līgumu (uz pieciem gadiem). Pēc SIA "Clean R"  iniciatīvas ielu un ceļu uzturētāju starpā, kas nodrošina pilsētvides kopšanu, notika vairākas konsultācijas, lai novērstu situācijas, kad uz tikko notīrītas ielas tiek uzmests sniegs no ietvēm, sabiedriskā transporta pieturvietām vai tramvaja sliedēm un otrādi.

Komunālā pārvalde un ielu uzturētājs arī sezonas noslēgumā aicina autovadītājus ievērot drošas braukšanas pamatlikumus – lietot gadalaikam atbilstošas riepas, satiksmē saglabāt drošu distanci un intervālu, izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un vienmēr atcerēties, ka bez viņiem pilsētā pārvietojas citi, mazāk aizsargāti satiksmes dalībnieki – gājēji un velobraucēji.