Reiņa Kuncīša īpaši dizainētās velo novietnes pamazām pārņem Liepāju, vakar autors tās uzstādīja pie „Pētertirgus”.

Pirmie trīs Reiņa Kuncīša dizainētie divriteņu statīvi, kuriem par paraugu ņemts antīks velosipēds, jūlija sākumā parādījās pie Dzimtsarakstu biroja. Pavisam šovasar paredzēts uzstādīt 84 "riteņus",  divdesmit vietās Liepājā, sākot ar Karostu, beidzot ar Liepājas robežu abos pilsētas galos. Šajās velo novietnēs kopumā varēs pieslēgt 168 velosipēdus.

Statīvi izgatavoti Ivetas Kuncītes uzņēmumā "Eko Telpa”, un Liepājas dome iegādājusies to autortiesības. Kopumā tas pašvaldībai izmaksājis vairāk nekā 11 tūkstoš latu, no kuriem aptuveni trešā daļa samaksāta par autortiesībām.

Kad visas velo novietnes būs savās vietās, Kuncītis vēl nevar pateikt. "Gala neredz!" – atsmēja meistars, atbildot uz portāla jautājumu. Pēc tam, kad būs izvietoti statīvi, tiem tiks piemetināts Liepājas ģerbonis, lai pasvītrotu īpašo, liepājniecisko dizainu, pastāstīja Kuncītis.

Atgādināsim, ka pērn domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens liepājniekiem solīja divsimt jaunas velo novietnes – 28 (sākotnēji bija paredzēts izvietot trīs "riteņus" kopā) īpaši dizainētas un ap septiņdesmit parastas, kā arī vairāk nekā simts sešvietīgas velo novietnes pie skolām, tagad šie plāni pārcelti uz nākamo gadu.