Gada pirmajā domes sēdē deputāti lēma par aizņēmumu Valsts kasē projekta "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija" pirmās kārtas pabeigšanai, kopumā plānots aizņemties līdz 1,57 miljoniem eiro.


Projekta "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija" 1. kārta aizsākās jau 2018. gadā, un tā ietvaros tika pārbūvēts Tramvaja tilts un sliežu ceļš no tilta līdz tirdzniecības namam "Kurzeme". 1. kārtas ietvaros vēl paredzēta sešu jauno zemās grīdas tramvaja vagonu piegāde no izgatavotāja Horvātijā.


Paralēli top būvprojekts "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 2.kārta".


Projekta vizualizācija.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Liepājas domes Projektu ieviešanas nodaļas vadošais projektu vadītājs Uldis Klaks-Kleins, būvprojektu izstrādā  SIA "BM-projekts", un tas jau ir gandrīz gatavs. Pēc tam sekos iepirkums būvdarbiem, un vasarā jau varētu sākties reāli būvdarbi. Šajā kārtā plānots rekonstruēt Lielās ielas posmu no Friča Brīvzemnieka ielas (veikals "Drogas") līdz Peldu ielai, kā arī iegādāties vēl piecus jaunos tramvaja vagonus. Kā skaidroja Klaks-Kleins,


lielākās izmaiņas paredzētas iepretī Liepājas Universitātes ēkai, kur atradīsies apvienotā tramvaja un autobusu pietura.

Tramvajs šajā pieturā apstāsies, braucot gan vienā, gan otrā virzienā, autobuss – vienā virzienā.


Visā rekonstruējamajā posmā līdz pat Peldu ielai paredzēts izbūvēt veloceliņu, nedaudz tiks mainīta arī posma no "Kurzemes" līdz Peldu ielai konfigurācija, sliežu ceļš būs mazliet zaļāks – līdzīgi kā Lielā ielā tūlīt aiz tilta.


Projekta vizualizācija.


Pēc tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūves 2.kārtas 2022. -2023. gadā sekos arī trešā kārta, pastāstīja vadošais projektu vadītājs. Šīs kārtas ietvaros tiks piegādāti vēl trīs tramvaja vagoni (pavisam paredzēti 14 jauni vagoni, kas nomainīs visu esošo tramvaja parka ritošo sastāvu), kā arī tiks pārbūvēti atlikušie tramvaja ceļu posmi, tāds ir  Rīgas ielā, arī Brīvības ielā (apgriešanās laukums), Krišjāņa Valdemāra ielā (starp Peldu ielu un Rožu ielu), kā arī tiks nomainīti vecie kontakttīkli un stabi, kur tie vēl palikuši.


Tramvaja infrastruktūras attīstības projektus plānots pabeigt 2023. gadā.