Trešdien, 18. jūlijā, tika sveikti konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" laureāti – ēku Klaipēdas ielā 70, Bāriņu ielā 8/10 un Klaipēdas ielā 126 iedzīvotāji.

Par augsto novērtējumu Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens pasniedza pilsētas karogu, informē pašvaldība.

Konkursa nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka 2018" 1. vietu  ieguva ēka Klaipēdas ielā 70, 2. vietu – ēka Bāriņu ielā 8/10, savukārt ēka Klaipēdas ielā 126 bija starp 10 konkursa laureātiem. Visas trīs ēkas apsaimnieko SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs".

"Ik gadu starp konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" nominantiem ir vairākas Liepājas ēkas. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji arvien vairāk domā par energoefektīviem pasākumiem, kas ļauj samazināt siltuma un elektroenerģijas patēriņu ēkā un līdz ar to arī izmaksas par šiem pakalpojumiem. Turklāt izmaksu samazinājums nav vienīgais ieguvums, papildus tiek sakārtota arī iedzīvotāju dzīves vide, no kā iegūst arī pilsēta kopumā," norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" visvairāk pieteikumu saņemti no Liepājas un Valmieras, kas tradicionāli ir arī aktīvākās pilsētas māju atjaunošanā, un Rīgas, kur aktīvāk notiek jaunu ēku būvniecība.

Detalizēta informācija par šā gada konkursa laureātiem pieejama konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu "Būvinženieris" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šogad konkurss tiek organizēts jau astoto gadu pēc kārtas ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā.