Pēc aizvadīto dienu un nakšu lietusgāzēm un lielā vēja Liepājas pludmales inventārs, tostarp tualetes, iepeldējušas jūrā. Vai to nevarēja novērst?

Portāla lasītāja pauda sašutumu un neizpratni, kāpēc tualetes nav aizvāktas, zinot laika prognozi, – tagad viss to saturs izskalots jūrā, turklāt inventārs ir sabojāts, un to visu novākt un savest kārtībā izmaksās daudz vairāk, nekā, ja tas būtu izdarīts savlaicīgi.

"Un kāpēc vispār tualetēm jābūt pludmalē? Vai tās nevarētu izvietot pie ieejām? Vai gar veloceliņu?" – jautā lasītāja.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam sniedza šādu skaidrojumu:

"Pludmalē tualetes ir jānodrošina, jo to prasa Zilā karoga noteikumi.

Tualetes nevar likt pie pašām kāpām. Uz kāpas nogāzes nemaz nevar izvietot, tām nevarētu arī piekļūt ar tehniku un iztīrīt. Pie kāpām vējš tualetes var ieputināt smiltīs, un būtu apgrūtināta to izmantošana, ne tikai uzkopšana.

Tualetes, protams, nedrīkst novietot arī pie pašas ūdens malas. Izvietojot pārvietojamās tualetes, Komunālā pārvalde rēķinās arī ar vētras iespējamību. Taču nav iespējams paredzēt, kāda stipruma vējš un viļņi var rasties. Šoreiz vētra ir postījusi arī atkritumu novietnes, laipas, uzrakstus, soliņus, pārģērbšanās kabīnes.

Tomēr nav pamata bažām, ka jūra un liedags pēc vētras būtu piesārņots ar tualešu saturu. Tualetes peldsezonas laikā tīra katru rītu; tīrīja arī trešdienas rītā, bet pa dienu laika apstākļi bija tādi, ka pludmalē apmeklētāju bija maz. Pūta ass vējš, peldēties jūrā bija bīstami.

Ceturtdienas rītā atklājās, ka vienai tualetei ir norauts korpuss ar visām durvīm. No šīs tualetes varēja veidoties minimāls piesārņojums – ārpus tvertnes varētu būt izplūdis dezinfekcijas šķidrums. Bojātā tualete šodien (15.septembrī – irliepaja.lv) vai rīt tiks novākta.

Citas tualetes piesārņojumu nerada.

Stacionārās tualetes jau ir izvietotas gar veloceļu un arī Jūrmalas parkā, kā arī Glābšana stacijas teritorijā.

15. septembrī noslēdzas pludmales sezona. Nākošajā nedēļā sāksies pakāpeniska pludmales inventāra novākšana."