Portāla lasītāji jautā, kā tiks izlietoti ielu kaisīšanai, sniega savākšanai un izvešanai paredzētie līdzekļi. Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls informēja, ka šajā ziemas sezonā "ir kaisīts dažas reizes – tilti un galvenās ielas izlases kārtībā, piemēram, Brīvības, Grīzupes, Pulvera. Kaisīts, izmantojot mazās normas".

Pēc Štāla teiktā astoņi darba uzdevumi SIA "Clean R", kas jau ceturto gadu ziemā uztur pilsētas ielas, ir doti decembrī. Tas, kā arī diennakts dežūras mēneša garumā izmaksājis 31 000 eiro (ar PVN). Arī oktobrī un novembrī uzņēmums nodrošināja dežūras, "Clean R" cilvēku un tehnikas gatavība strādāt, un tas katrā no šiem mēnešiem izmaksāja 15 000 eiro (ar PVN).

"Mēs nemaksājam uzņēmējam tikai par reālu kaisīšanu un tīrīšanu, bet arī par to, ka viss sagatavots un uzturēts, lai darbus uzsāktu uzreiz tad, kad laika apstākļu dēļ tas ir nepieciešams. To paredz līgums ar uzņēmumu," skaidro Štāls.

Lai apmaksātu visus nepieciešamos ielu uzturēšanas darbus ziemā, pilsētas budžetā sezonas sākumā rezervēti mazliet vairāk par 600 000 eiro.


"Sezona beigsies 10. aprīlī. Tad arī skatīsimies, kur izmantot neizlietoto naudu. Vēl divus ar pusi mēnešus būs ziemas sezona. Kā saka, neskrienam ratiem pa priekšu," norāda Štāls.

"No plānotā daudzuma, kas nebūs izlietots uzturēšanai, viena daļa noteikti paliks kā rezerve – uz šā gada rudens un ziemas mēnešiem, kad būs jānodrošina ielu kopšana pret apledojumu un sniegu.

Atlikums, ja tāds būs, tiks novirzīts ielu seguma atjaunošanai vasarā – tā pamatā noticis katru gadu, ja bija ko dalīt".


Uzziņa

Liepājas ielu uzturēšana 2019./2020. gada ziemas sezonā

Pakalpojuma sniegšanā plānots iesaistīt šādu tehniku:
•pretslīdes materiāla kaisīšanas automašīnas – 10 gab.
•traktortehniku sniega iekraušanai un atstumšanai – 5 gab.

Tīrāmās platības:

•ielu brauktuvju garums – 223 km;
ielu brauktuves ar kopējo abu joslu garumu – 407,86 km;
•laukumi – 5750 m2;
•veloceļi – aptuveni 50 km.

Prognozējamais daudzums kaisāmajam materiālam:
•sāls un smilts maisījums) – līdz 1000 m3;
•mitrā sāls (vadoties no iepriekšējo gadu ziemas sezonas) –  līdz 2000 t.

Iedzīvotāji Komunālo pārvaldi par pilsētas ielu stāvokli ziemas sezonā var informēt sazinoties:
•1) pa diennakts dežuranta tālruni: 22011963;
•2) pa epastu: komunala.parvalde@liepaja.lv;
•3) izmantojot Twitter kontu: @kpliepaja;
4) izmantojot FB kontu: @kpliepaja.
5) izmantojot Watsapp aplikāciju – ziņu/bildi sūtīt diennakts dežurantam

* Kopējo finansējumu Ziemas dienestam veido pilsētas pamatbudžeta nauda, Autoceļu fonda nauda, ostas nodevas un valsts dotācija tranzītceļu tīrīšanai pilsētas teritorijā.