Liepājā atkritumu apsaimniekotāji sola elastīgāku gružu izvešanas politiku, nekā tika piedāvāts līdz šim. Iedzīvotājus līdz šim neapmierināja līguma nosacījumi.

Tie paredzēja no privātmājām izvest atkritumus divas reizes mēnesī, raksta LETA.

Saņemti vairāk nekā simts protesti, viedokļi un neapmierināti komentāri, ka tiem privātmāju īpašniekiem, kurās dzīvo tikai daži cilvēki, nāksies maksāt par pustukšiem un tukšiem konteineriem.

Kā šodien preses konferencē informēja atkritumu apsaimniekošanas kompāniju pārstāvji, turpmāk, ja atkritumu apjoms ir neliels, tomēr būšot iespēja slēgt izvešanas līgumus par mazākiem apjomiem, nekā bija paredzēts iepriekš. Katra līguma noteikumi, ja būs nepieciešams, tiks apspriesti atsevišķi.

Daudzdzīvokļu mājās līgumu slēdz mājas apsaimniekotājs, bet privātmājā – īpašnieks. Daudzdzīvokļu māju līgumi Liepājā ir tikai 10% no kopējā skaita, bet privātmājām – 90%.

Iedzīvotāji līgumus par gružu izvešanu varēs slēgt vēl visu novembri. Būs organizēti vairāki līgumu slēgšanas punkti, kā arī mobilais autobusiņš.

Jau ziņots, ka septembrī tika parakstīti jauni līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Liepājā. Saskaņā ar tiem turpmāk Liepājā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus atkarībā no cilvēka dzīvesvietas sniegs divi atkritumu apsaimniekotāji. No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam tā būs pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai", kurā apvienojušies uzņēmumi SIA "Clean R", SIA "Tranzīts L Waste" un SIA "EKO joma", savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas Ziemeļu robežai šo funkciju veiks pilnsabiedrība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide".

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošana kļūs nedaudz lētāka. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), zonā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam būs 14,39 eiro par vienu kubikmetru, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai – 14,40 eiro par vienu kubikmetru. Līdz šim Liepājā atkritumu apsaimniekošanas cena bija 14,85 eiro, ieskaitot PVN, par vienu kubikmetru.