Divās domes komitejās ceturtdien, 7.decembrī, deputāti akceptēja atkritumu tarifa paaugstināšanu, kas saistīta ar dabas resursu nodokļa pieaugumu.

Kā skaidroja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Liepājas RAS" valdes priekšsēdētājs Normunds Niedols, Saeima trešajā lasījumā apstiprinājusi augstāku dabas resursu nodokli par nešķirotiem atkritumiem – ja līdz šim tas bija 25 eiro par tonnu, tad no nākamā gada 1.janvāra – 35 eiro par tonnu. Pēc izpilddirektora vietnieka Mārtiņa Tīdena sacītā, aptuveni rēķinot, vidēji tas paaugstinās tarifu iedzīvotājiem par 11 centiem mēnesī.

Niedols jau iepriekš portālam irliepaja.lv sacīja, ka dabas resursu nodoklis augs gan 2018.gadā, gan 2019.gadā, līdz ar to augs arī atkritumu nodošanas tarifs jeb tā sauktā atkritumu poligona "vārtu maksa".

Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē 14.decembrī.

Jau vēstīts, ka atkritumus Liepājā zonā A (no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam) apsaimnieko personu apvienība SIA "Clean R", SIA "Tranzīts L Waste" un SIA "EKO joma" ar atkritumu apsaimniekošanas maksu 7,29 eiro (bez PVN) par kubikmetru. Savukārt zonā B – personu apvienība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide" ar atkritumu apsaimniekošanas maksu 7,05 eiro (bez PVN).