Lai gan Būvvaldes komisija savu slēdzienu vēl nav devusi, tomēr piektdien Liepājas reģionālās slimnīcas jaunais ieejas mezgls beidzot atklājās skatam.


Durvis no ārpuses. Foto: irliepaja.lv.


Kā portālu irliepaja.lv informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase, virpuļdurvju piegādātājs ir SIA "Iekārtu serviss", kas specializējusies tieši automātisko durvju, to skaitā arī virpuļdurvju montāžā. "Patlaban var teikt, ka durvju izbūve ir pabeigta, palikuši pēdējie apdares darbi. Plānots, ka 8.oktobrī virpuļdurvju izbūves darbus pieņems no būvniekiem, pēc tam dokumenti tiks iesniegti Būvvaldē, kas veiks būvobjekta apskati, lai pieņemtu to ekspluatācijā," skaidroja Grase.

Tuvākajā laikā virpuļdurvis tiks palaistas testa režīmā, lai izvērtētu optimāli pieņemamo ātrumu ar kādām tām būtu jārotē ārstniecības iestādē. Tā kā slimnīcu apmeklē arī vecāka gadagājuma ļaudis, cilvēki ar pārvietošanās grūtībām, kā arī māmiņas ar bērnu ratiņiem, tad virpuļdurvju griešanās ātrums būs nedaudz lēnāks kā tas ir ierasts, piemēram, lielveikalos. Durvis gan no iekšpuses, gan no ārpuses ir aprīkotas ar speciālu (zilu) pogu, kuru nospiežot durvis griezīsies vēl lēnāk.

Vienlaikus ar virpuļdurvju izbūvi Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas (Traumpunkta) automātiskās durvis tiks aprīkotas ar drošības sensoriem, kas nodrošinās drošu pacientu un apmeklētāju iekļūšanu nodaļā un novērsīs apmeklētāju iespiešanu automātiskajās durvīs.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka aprīļa nogalē noslēdzās iepirkums par Liepājas reģionālās slimnīcas galvenās ieejas mezgla pārbūvi. Iepirkumā uzvarēja Liepājas uzņēmums SIA "Būvkompānija MBR", kas apņēmās piegādāt un uzstādīt jauno ieejas mezglu – virpuļdurvis – par 98 998, 72 eiro.

Kā portālu irliepaja.lv iepriekš sacīja Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, līdzšinējo automātisko ārdurvju nomaiņa ar virpuļdurvīm esot nepieciešama viena iemesla dēļ – slimnīcas garie gaiteņi un automātisko durvju nemitīga virināšanās, cilvēkiem ienākot un izejot, vai arī pilsētas satiksmes autobusa gaidītājiem pienākot pārāk tuvu slimnīcas ieejai, rada pastāvīgu caurvēju, kas kaitē gan klientu, gan slimnīcas darbinieku veselībai, rada siltuma zudumus.

Pēc Strika teiktā, galvenās ieejas durvis nomainīt bijis paredzēts jau sen, taču savulaik tas atlikts finanšu taupīšanas nolūkā.


Pirms pārbūves. Foto: irliepaja.lv.