Lai pēc iespējas samazinātu riskus, kas saistīti ar "Covid–19" un ar mērķi ierobežot tā izplatību, no šodienas, 20. marta, tiks slēgti Liepājā publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi, informē Liepājas dome sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Šīs dienas laikā Liepājas pilsētas pašvaldība sāks norobežot laukumus ar brīdinājuma lentām un rotaļu laukumi nebūs izmantojami.

Šāds lēmums pieņemts, jo, sākoties siltajam laikam un bērniem neapmeklējot izglītības iestādes, katru dienu rotaļu laukumos ir simtiem bērnu un pēc katras spēlēšanās nav iespējams dezinficēt rotaļu iekārtas. Ņemot vērā, ka  infekciju izraisošais koronavīruss izplatās arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, ir būtiski maksimāli izvairīties no pieskaršanās publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti.

Kopumā Liepājā ir 15 publiski pieejami āra rotaļu laukumi Piltenes ielā 1B, Sila ielā 5, 14. novembra bulvārī 30, O. Kalpaka ielā 105A, Strazdu ielā 16B, Ventspils ielā 15/27, Brīvības ielā 38/40, Lielā ielā 16, J. Čakstes laukumā, Jūrmalas parkā, Liedaga ielā 7, Slapjā ielā 1A, E. Tisē ielā 57, Dunikas ielā 2/24, Mežu ielā 47/ Krūmu ielā.

Vecākus ar bērniem lūdzam šajās dienās pēc iespējas mazāk atrasties sabiedriskās vietās un, stiprinot savu imunitāti, brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā pastaigās gar jūru, ezeru, mežā, bet stingri ievērojot 2 metru attālumu no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās. Tāpat pēc katras pastaigas rūpīgi nomazgājiet rokas, ar rokām nepieskarieties sejas zonai (mutei, acīm vai degunam), kā arī šķaudiet un klepojiet saliektā elkonī vai izmantojiet vienreizlietojamās salvetes.

Atgādinām – iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā, obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās. Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, iespējams saņemt arī sodu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro, juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro. Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Redzi pārkāpumu – ziņo Valsts policijai 110!