Turpinot Ganību ielas posma no Kungu līdz Salmu ielai rekonstrukcijas darbus, naktī no pirmdienas, 17. jūlija, uz otrdienu, 18. jūliju, satiksmei tiks slēgts arī otrs posms – no Kungu ielas līdz Veidenbauma ielai. Autovadītājiem jāņem vērā, ka Veidenbauma ielā, posmā no Ganību ielas līdz Zirņu ielai, turpmāk būs divvirzienu satiksmes kustība, savukārt Zirņu ielā divvirzienu satiksmes kustība turpmāk būs posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai, portālu informēja domes administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.


Jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz darbu pabeigšanai, provizoriski - gada beigām.

Ganību ielas posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai tiks nodrošināta piekļuve īpašumiem un šķērsielas būs iespējams pārbraukt. Sabiedriskajam transportam šobrīd jauni kustības ierobežojumi nav paredzēti.

Līdz šim Ganību ielas būvobjektā ir noslēgusies komunikāciju izbūves darbu pirmā fāze un Ganību ielas posmā no Ezera ielas krustojuma līdz Veidenbauma ielai ir pilnībā izbūvētas komunikācijas 350 metru garumā. Savukārt Ganību ielas posmā no Veidenbauma līdz Ukstiņa ielai ir ieklāta asfalta apakškārta, kā arī sasaistes kārta.

Jau informēts, ka darbi Ganību ielā tiek veikti, lai atslogotu Uliha ielu no kravas transporta, uzlabojot vispārējo satiksmes drošību pilsētā, kā arī pabeigtu Ganību ielas pilnīgu rekonstrukciju visā tās garumā.

Projekta ietvaros kopumā pārbūvējams nepilnu kilometru garš Ganību ielas posms no Kungu līdz Salmu ielai. Ganību iela ir pilsētas maģistrālā iela un valsts galvenā un TEN-T autoceļa tīkla A11 daļa.

Plānots, ka būvdarbi Ganību ielā, posmā no Kungu līdz Salmu ielai, jāpabeidz līdz šī gada beigām. Būvdarbus, pamatojoties uz veikto iepirkuma procedūru, veic SIA "A-Land".

Projekts "Ganību ielas pārbūve posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai, Liepājā" (Nr. 6.1.4.2/21/I/001) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 2 418 859,06 eiro, no kurām Kohēzijas fonda finansējums ir 1 825 549,37 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 80 538,94 eiro un Liepājas domes finansējums 512 770,75 eiro.