Trešdien sāksies viens no nozīmīgākajiem projekta "Liepājas ostas ūdens infrastruktūras uzlabošana" posmiem – kuģu ceļu padziļināšana par diviem metriem un enkurvietas izveide brīvostā.

To intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

“Lai strādātu nākamajā līmenī, Liepājas ostai nepieciešama padziļināšana, kas šodien tiks sākta,” sacīja Lapiņš. Padziļināšanas darbus paredzēts veikt vairāk nekā piecu kilometru garumā un 140 metru platumā.

Darbs sāksies ostas iekšējā akvatorijā, pakāpeniski virzoties uz ārējo vārtu pusi un ārējo kanālu, sacīja Lapiņš.

Pēc diskusijām ar ostas uzņēmumu pārstāvjiem, Liepājas SEZ nolēmusi, ka optimālais variants ir padziļināt kuģu ceļu un izveidot speciālu piekraušanas piestātni pieejas kanālā, sacīja Lapiņš.

Viņš skaidroja patlaban tie “Panamax” kategorijas kuģi, kuri pie pašreizējām piestātnēm nevar tikt piekrauti pilnā apjomā, piekraušanu pabeidz atklātā jūrā, līdz ar to ir atkarīgi no laikapstākļiem. Pēc projekta īstenošanas piekraušanas operācijas varēs pabeigt pie jaunās piestātnes, ostas teritorijā.

Kā ziņots, darbus veiks Beļģijas kompānija "Jan De Nul N.V.", savukārt noslēgtā līguma summa ir 24,5 miljoni eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.