Asaucoties uz publikāciju "Varbūt nevajag gaidīt lietu, bet pašiem laistīt un mazgāt?", kurā bija runa par netīrību uz ietvēm pilsētas centrā, portāls irliepaja.lv saņēmis arī Pašvaldības policijas skaidrojumu par to, kā tā reaģē uz Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošo noteikumu pārkāpumiem.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne raksta:


"Tīrības tēma ir aktuāla visos gadalaikos, sevišķi tā tiek aktualizēta zālāju nekopšanas, kā arī atkritumu, sniega, koku lapu uzkrāšanās privātīpašuma piegulošajās teritorijas kontekstā.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, sakarā ar izsaukumiem, kas saistīti ar tīrību, strādā, balstoties uz Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajiem noteikumiem. Taču primāri strādājam, gādājot par drošību, piemēram, koku lapas, kas uzkrājas uz ietves, var kļūt slidenas, uzkrājies sniegs un ledus rada bīstamas situācijas un izaicinājumus gājējiem un tamlīdzīgi."

Kā skaidro Lubāne,


"traipi uz ietvēm izskatās vizuāli nepievilcīgi, taču tie nerada bīstamas situācijas".

Izsaukumus par "šāda veida netīrību uz ietvēm", pēc Lubānes sacītā, Pašvaldības policija saņemot ļoti reti, taču gadījumos, kad šāda informācija tiek saņemta vai arī pārkāpumu konstatējuši policijas darbinieki paši, "reaģējam, katru gadījumu izskatot individuāli".

"Vēlamies uzsvērt, ja iedzīvotāji novēro šāda veida situācijas, tad aicinām ziņot Pašvaldības policijai, lai varam izvērtēt un risināt šo problēmu nekavējoties," aicina Lubāne.

Savukārt Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls ietvju tīrības kontekstā papildus iepriekš sacītajam informēja portālu irliepaja.lv, ka netīrība sabiedriskā transporta pieturās tiks novērsta.