Jau aptuveni mēnesi pie ēkas Rīgas ielā 14 brauktuves malā redzams pamests auto Ford ar numuru FL -1759. Kaimiņmājas iedzīvotāji vaicā: cik ilgi tas tur stāvēs?

Kā portālam sacīja viens no kaimiņos esošās dzīvojamās mājas iemītniekiem – mašīna te stāvot jau gandrīz mēnesi. Esot ziņojuši arī pašvaldības policijai, bet auto stāvot kā stāvējis. Iedzīvotājiem tas nepatīk, jo mašīna apgrūtinot iebraukšanu un izbraukšanu no pagalma.

Sazinoties ar Pašvaldības policijas pārstāvi Kasparu Vārpiņu, portāls noskaidroja, ka ir jāpaiet vismaz 45 dienām, lai atstātu auto aizvāktu.

"Gadījumos, kad iedzīvotāji konstatējuši, ka kāda automašīna netiek ilglaicīgi kustināta un, iespējams, arī traucē citu transportlīdzekļu kustībai, aicinām šī fakta konstatētājus informēt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantu, zvanot uz diennakts tālruni 63420269," sacīja Vārpiņš.

Pēc Vārpiņa teiktā, pašvaldības policijas darbinieki rīkosies atbilstoši 2004.gada Ministru kabineta noteikumiem Nr.767 "Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa".

Taču evakuācija nenotiks nekavējoties, skaidro Vārpiņš, jo, atbilstoši noteikumiem, ir nepieciešams veikt procesuālās darbības:

20. Transportlīdzekli atzīst par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja:
20.1. tas atrodas vietā, kur apstāties vai stāvēt aizliegts, ilgāk par astoņām stundām kopš brīža, kad, vadītājam klāt neesot, par šo pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols – paziņojums;
20.2. tas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par pašvaldības noteikto laiku, bet ne mazāk par 45 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa;
20.3. tas novietots stāvēšanai uz ceļa, netiek izmantots ilgāk par 15 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa, un transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate*.

*) Kā redzams no fotoattēla, konkrētajai automašīnai tehniskās apskates derīguma termiņš ir beidzies.