Pretī Liepājas Universitātei ir gan krāšņa puķu dobe, gan milzīgais "puķu taurenis". Kāda portāla irliepaja.lv lasītāja brīnās, kāpēc viens košums aizēno otru: "Kāpēc puķu taurenis pretī Liepājas Universitātes ēkai Lielajā ielā novietots tā, ka aizsedz skatam krāšņo dobi pretī Liepājas Universitātei? Ja to novietotu tikai mazliet pa kreisi vai pa labi, tad no Lielās ielas puses būtu redzami gan stādījumi, gan taurenis!"


Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls skaidro: "Izstrādājot jauno Apstādījumu koncepciju (2020. – 2024.), tika nolemts katru gadu atteikties no viena "puķu zvēra".


Tāpēc šogad nelikām bruņurupuci, un nākamajā, 2021.  gadā, būs tikai gliemezis.

Foto: irliepaja.lv.


Taureņa konstrukcijas ir izrūsējušas, un atjaunošanas izmaksas ir līdzvērtīgas jauna izgatavošanai, taču apstādījumu attīstības koncepcija neparedz turpināt šādu vides objektu izvietošanu.


Taurenis Universitātes priekšā iepriekš novietots jau daudzus gadus, tur ir pat iebetonētas betona "pēdas", uz kurām to stabili novietot.


2018. gada vasarā taureni novietoja blakus puķu dobei, pie krūmiem, bet tad konstrukcija grima zemē un bija problēmas ar taisnošanu".