Kā portālu irliepaja.lv informēja Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas direktors, deputāts Gints Ročāns, viņš un vēl divdesmit liepājnieki, tostarp domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, deputāti Atis Deksnis, Linda Matisone, Modris Šveiduks, nosūtījuši iesniegumu Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Elitai Baklānei-Ansbergai, kā arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājam Uldim Seskam iesniegumu "Par gaisa piesārņojumu ar ogļūdeņražiem".


Iesniegumā izklāstīta situācija, ar kādu 3. jūnijā saskāries Ročāns un citi, kas no rīta pēc pulksten 9 atradās 15. vidusskolas tuvumā (vairāk sk. ŠEIT), kur bijusi jūtama neciešama ogļūdeņraža smaka. Vēlāk VVD inspektori konstatēja, ka iespējamais smakas avots – Liepājas SEZ pārvaldes Liepājas ostas naftas produktu saturošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas atrodas ostas 27. piestātnē.


Iesnieguma autori aicina VVD, saskaņā ar likumu "Par piesārņojumu", brīdināt SEZ pārvaldi par iespējamu attīrīšanas iekārtu darbības apturēšanu un noteikt termiņu, kurā iekārtu operatoram ir jānovērš pārkāpumi, bet, ja pārkāpumi netiek novērsti, – apturēt iekārtu darbību.