Sadzīves atkritumu  poligonā "Ķīvītes" šogad pieņemtas 179 tonnas atkritumu, kas Liepājas reģionā savākti Lielās talkas laikā, informē "Liepājas RAS" pārstāvis Viktors Birze.

Pagājušajā gadā poligonā ienākošais atkritumu daudzums bija 213 tonnas, bet vēl gadu iepriekš – 170 tonnas.

Kā zināms, pasākuma ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Katru gadu Lielā talka izvirza noteiktu vadmotīvu, lai aicinātu sabiedrību pievērst uzmanību tam, cik ļoti ir saistīta mūsu ikdienas rīcība ar vidi un tās veselību. 2011.gada vadmotīvs bija – "Nāc talkā Latvijai!", 2012.gadā – "Skaties dziļāk – nemēslo!", 2013.gadā – "Tīra Latvija sākas tavā galvā", 2014.gadā – "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā".

Lielās talkas mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

"Liepājas RAS" pateicas visiem talciniekiem par piedalīšanos, vienlaikus aicinot iedzīvotājus saudzēt apkārtējo vidi un nepiesārņot to, uzsver Viktors Birze.