Otrdienas, 1. decembra, vakarā visas A, A1 un B klases ielu brauktuves pirmo reizi šajā ziemas sezonā ir nokaisītas ar pretslīdes materiālu – strādāja septiņas tehnikas vienības. Naktī uz trešdienu un trešdienas rītā braukšanas apstākļi pilsētā bija apmierinoši. Komunālās pārvaldes Ziemas dienests turpina sekot laika prognozēm un situācijai ielās, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Brauktuvju kasīšana bija nepieciešama, jo atsevišķās vietās sāka veidoties “melnais” ledus.

Meteorologi tuvākajās dienās sola nelielu salu, taču ne nokrišņus. Šādos apstākļos, piemēram, uz tiltiem, krustojumos ar intensīvu satiksmi vai ceļu posmos, kur brīvi staigā vēji, var veidoties “melnais” ledus.

Rūpējoties par satiksmes drošību uz pilsētas ielām, Ziemas dienests, kas organizē ielu braucamās daļas uzturēšanu ziemā, no 25.oktobra veic diennakts dežūras. Tādejādi tiek nodrošināta Liepājas ielu tīrīšanu atbilstoši pilsētas noteikumiem "Par ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli", kā arī saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar ceļu uzturētāju, Rīgā reģistrēto uzņēmumu SIA “Clean R”.

Pēc pirmajām pazīmēm par sniega vai ledus veidošanos uz brauktuvēm tiek uzsākta kaisīšana ar pretslīdes materiālu – sāls/smilts maisījumu vai mitrināto sāli. Nepieciešamības gadījumā tiek sākta arī sniega šķūrēšana vai organizēta sniega izvešana.

Visus nepieciešamos priekšdarbus pārejai uz ziemas darba režīmu gan Komunālā pārvalde, gan uzņēmums ”Clean R” pabeidza atbilstoši plānotajam grafikam – vēl līdz oktobra vidum.

“Clean R” Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums informē, ka kopumā darbam ziemas apstākļos Liepājā ir sagatavotas 15 tehnikas vienības, kas paredzētas dažādu segumu apstrādei ar pretslīdes materiālu un tīrīšanai. Ir sagādāts nepieciešamais smilts un sāls maisījuma, kā arī tehniskās sāls daudzums.

Pretslīdes jeb kaisāmā materiāla rezerves ir izveidotas ar tādu aprēķinu, lai arī straujas un ilgstošas ziemas apstākļos nodrošinātu ielu un ceļu tīrīšanu divu mēnešu garumā.

Nepieciešamības gadījumā papildu pretslīdes materiālu apjomu būs iespējams sagādāt vienas nedēļas laikā, kas ļaus nodrošināt kvalitatīvu brauktuvju uzturēšanu.

Saskaņā noteikumiem par pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu un to izpildes kontroli, prioritāte ir maģistrālo ielu un ielu ar sabiedriskā transporta satiksmi tīrīšanai.

Atbilstoši noteikumiem, mainīgos laika apstākļos, uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujams sniega kārtas biezums līdz 6 cm, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta līdz 3 cm vai pat ledus rises – līdz 3 cm.

Lai kontrolētu uzdoto darbu izpildi, ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS sistēmu, kas fiksē tehnikas pārvietošanos pilsētā. Tā ir papildu iespēja vizuālajai kontrolei, ko veic Ziemas dienesta diennakts dežurants.

Šajā ziemas sezonā (no 25. oktobra līdz 2021. gada 10. aprīlim) brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai rezervēts finansējums kopumā ir 578 164 eiro.

Komunālā pārvalde un ielu uzturētājs aicina autovadītājus neriskēt, nomainīt vasaras riepas pret ziemas sezonai atbilstošām riepām un ievērot drošas braukšanas pamatlikumus – saglabāt distanci un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Dati par Liepājas ielu uzturēšanu 2020./2021.gada ziemas sezonā

Pakalpojuma sniegšanā plānots iesaistīt šādu tehniku:
– pretslīdes materiāla kaisīšanas automašīnas – 10 gab.
– traktortehniku sniega iekraušanai un atstumšanai – 5 gab.

Tīrāmās platības:
– ielu brauktuvju garums – 219,23 km
– ielu brauktuves ar kopējo abu joslu garumu – 407,86 km
– laukumi – 5750 m2
– veloceļi – aptuveni 50 km.

Prognozējamais daudzums kaisāmajam materiālam:
– sāls un smilts maisījums) – līdz 1000 m3
– mitrā sāls –  līdz 2000 t.

Iedzīvotāji par pilsētas ielu stāvokli ziemas sezonā var informēt:
1) pa diennakts dežuranta tālruni: 22011963, arī izmantojot watsapp;
2) pa epastu: komunala.parvalde@liepaja.lv;
3) izmantojot Twitter kontu: @kpliepaja;
4) izmantojot FB kontu: @kpliepaja.