Piektdien, 16.decembrī, Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā LOC Futbola halli, kas uzbūvēta Liepājā, Zvejnieku alejā 2. Lai halli nodotu futbolistu treniņu vajadzībām, trešdien, 21.decembrī, pulksten 13 tā tiks svinīgi atklāta. Uz atklāšanu aicināts ikviens interesents, lai to apskatītu un izstaigātu klātienē, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Ņemot vērā, ka futbola halle kalpos slēgta tipa treniņu vajadzībām, ikdienā interesenti to apskatīt nevarēs. Tāpēc pašvaldība aicina 21.decembrī laikā no pulksten 13 līdz 19 ikvienu nākt un aplūkot uzbūvēto futbola halli, kas izvietota stadiona "Olimpija" dienvidu daļā.

Svinīgajā halles atklāšanas pasākumā piedalīsies Liepājas valstspilsētas domes vadība, Latvijas Futbola federācijas pārstāvji, būvvnieks SIA "UPTK", Liepājas futbolisti, kā arī Liepājas sporta nozares pārstāvji un ar projekta realizēšanu saistīti cilvēki.

"Lai sportisti kļūtu par profesionāļiem savā jomā, ir smagi jāstrādā, klātesošai ir jābūt veiksmei, atbalstam no ģimenes, tuviniekiem un vietai, kas ir piemērota profesionālai izaugsmei. Tā kā pats esmu ilgus gadus spēlējis futbolu, tad absolūti apzinos, cik svarīga ir jaunās halles loma mazo liepājnieku un novadnieku treniņiem. Esmu patiesi priecīgs, ka Liepājā ir radīta vieta, kurā jaunie sportisti arī ziemas aukstumā un sniegā spēs ar lielu darba ieguldījumu, pašatdevi un izciliem treneriem turpināt uzlabot savas futbolista prasmes. Liepāja ir izaugsmes vieta radošumam, uzņēmējiem un sportistiem," norāda Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga.

Jauno futbola halli veido slēgta, piepūšama sporta halle, kuras kupols augstākajā punktā sasniedz 21,3 metrus, un ģērbtuves. Maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits hallē ir līdz 500 cilvēkiem, ieskaitot ģērbtuvju blokā, kur var uzņemt līdz 250 cilvēkiem.

Līdz ar jaunās slēgtās futbola halles būvniecību Liepājas pilsētas un reģiona jaunie futbolisti iegūst jaunu attīstības impulsu, jo halle spēj nodrošināt labus treniņu apstākļus visa gada garumā, ne tikai vasaras sezonā. Kopumā Liepājā ar futbolu nodarbojas aptuveni 650 bērnu – gan Futbola skolā, gan dažādās interešu izglītības programmās un bērnudārzos. Līdz šim ziemā treniņi tika pārtraukti vai pārcelti uz sporta zālēm, kas nebija piemērotas futbolam, tādēļ bija būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt kvalitatīvu un nepārtrauktu treniņu procesu jebkuros laikapstākļos.

Līgums par būvdarbiem ar SIA "UPTK" projekta "Slēgtā futbola halle un teritorijas labiekārtojums Zvejnieku alejā 2, Liepājā" realizēšanai tika noslēgts 2022. gada 1.aprīlī.