No 10.janvāra līdz 2.februārim tirdzniecības nama "Kurzeme" 3. stāvā  skatāma siguldiešu – Mareka Gaļinovska un Gunāra Dukštes foto izstāde "Siguldas ainavas un faktūras", informē TN "Kurzeme" mārketinga vadītāja Alīna Skangale.

Izstādē ietvertas pēdējo trīs gadu laikā tapušās fotogrāfijas, neskaitāmas reizes pārlidojot Siguldas novadu. Izstādes iniciators Mareks Gaļinovskis fotogrāfijas no gaisa balona uzņem kopš 2015.gada un "Siguldas ainavas un faktūras" ir pirmā izstāde, kurā vienkopus apkopoti šī viņa foto arhīva daļa.

Foto darbos no gaisa balona perspektīvas ir redzami labi pazīstamie vides un tūrisma objekti, Siguldas pilsētas panorāmas, izteiksmīgi dabas ainavu kopskati. Par savām dabas ainavām Mareks Gaļinovskis reiz saņēmis komplimentu, ka tās ir kā Vilhelma Purvīša darbi fotomākslā, par ko izstādes apmeklētājiem būs iespējams pārliecināties arī pašiem.

Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas tapušas sadarbībā ar gaisa balonu pilotiem Ingu Ūli un otru izstādes autoru - Gunāru Dukšti -, ar kuru ciešāka sadarbība Marekam izveidojusies pēdējo trīs gadu laikā.

Gunārs Dukšte ir gaisa balonu sporta pionieris Latvijā un pilots ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas gandrīz tikpat ilgu laiku pazīstams arī ar savu īpašo spēju no putna lidojuma tvert un fiksēt krāšņas ainavas foto formātā. Izstādē "Siguldas ainavas un faktūras" Gunārs Dukšte iepriecinās ar sev tik ierasto spēlēšanos ar dažādām faktūrām un savdabīgiem rakstiem, kurus veido koki, mājas, torņi, kā arī noskaņu niansēm, kas viņa foto mākslu padara īpašu un atšķir no skaistajām, tradicionālajām ainavu fotogrāfijām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Siguldas Novada domi. Izstāde aplūkojama līdz 2. februārim TN "Kurzeme" 3. stāvā.