Viens no jaunās domes pirmajiem lēmumiem varētu būt saistīts ar Zvejnieku alejā 11a plānotās SPA viesnīcas projektu: vai pagarināt līgumu ar projekta attīstītāju "AmberStoneGroup", vai ne.

Šā gada 12.janvārī Pilsētas attīstības komiteja pieņēma lēmumu atkārtoti pagarināt AS "AmberStone Group" SPA viesnīcas projekta iesniegšanas termiņu, lai veiktu izmaiņas projektā. Šoreiz termiņš tika noteikts līdz 15.aprīlīm (iepriekš tas bija 2016.gada 30.novembris). Taču "AmberStone Group" joprojām nav izpildījusi komitejas 12.janvāra sēdes lēmumu, jo izmainītais projekts nav ticis prezentēts Pilsētas attīstības komitejas sēdē līdz lēmumā noteiktajam datumam.

Domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, kurš uzrauga, lai tiktu ievēroti visu noslēgto līgumu nosacījumi, portālam apstiprināja, ka "AmberStone Group" līdz šim – ne aprīlī, ne maijā, ne jūnijā – nav atskaitījies Pilsētas attīstības komitejai.

Pēc Egmaņa sacītā, "AmberStone Group" pārstāvji gan nekur neesot pazuduši, bet visu laiku kontaktējušies ar domes vadību un Attīstības pārvaldi, konsultējoties par ES fondu līdzekļu piesaistes iespējām, gatavojot projekta ekonomisko pamatojumu un tamlīdzīgi.

Saskaņā ar Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja rīcībā esošo informāciju, "AmberStone Group" pārstāvji atskaitīšoties 6.jūlijā paredzētajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē, jo "jebkurā gadījumā jūlijā ir jāpieņem domes lēmums".

12.janvārī "AmberStone Group" valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs Pilsētas attīstības komitejas locekļus informēja, ka arhitektu biroja"Open AD" izstrādātais kūrortviesnīcas un ūdens atrakciju kompleksa Zvejnieku alejā 11a projekts ir "skaists, bet par dārgu", un tas ir jāvienkāršo, tāpat jāatrisina jautājums, kā viesnīcu noslogot visu gadu, tāpēc nepieciešama projekta un biznesa plāna precizēšana. Tas arī esot iemesls, kāpēc jau trešo reizi projekts termiņā nav iesniegts Būvvaldē. Janvārī Grīnbergs lūdza termiņa pagarinājumu uz trim mēnešiem.

Portāls jau vairākkārt rakstījis, ka "Open AD" arhitektes Zanes Teteres (projektējusi arī restorānu "MO Liepāja") piedāvātajā vizuālajā risinājumā izmantots zvejnieku namiņu tēls, tajā ir daudz zaļumu, un tas labi iekļaujas ainavā. Pēc pasūtītāja vēlēšanās projekts sadalīts trīs posmos, katram no tiem atsevišķi saskaņojot būvprojektu un saņemot būvatļauju.

Pirmajā posmā plānota 3 – 4 zvaigžņu viesnīca un ūdensatrakcijas, kam "AmberStone Group" paredzējusi piesaistīt investīcijas 10 – 12 miljonu eiro apmērā, bet visu trīs posmu izmaksas tiek lēstas 25 – 30 miljonu eiro apmērā. Pieczvaigžņu viesnīca ar kazino paredzēta trešajā posmā.

Kūrortviesnīcas kompleksā paredzētas vairākas viesnīcas kopumā ar 202 numuriem, ūdensatrakciju parks, bērnu rotaļu laukums, autostāvvietas 161 automašīnai (pirmajā posmā – 68, tik cik vietu pirmajā viesnīcā). Ūdensatrakciju parks kopā ar āra baseinu plānots 1700 m2 apjomā, bet pirmā posma viesnīca aizņems 4463 m2.

Uzziņa
"AmberStone Group", AS ir 2013. gadā dibināta holdingkompānija, kura pārvalda savas meitas un asociētās sabiedrības dažādās nozarēs. Tās galvenais ilgtermiņa finanšu mērķis ir visa holdinga vērtības pieaugums, kā arī savu meitas un asociēto sabiedrību darbības ilgtspējas un stabilitātes nodrošināšana.

"AmberStone Group", AS ir 103 akcionāri, no kuriem lielākais akcionārs ir ABLV Bank, AS, kurai pieder 24,64% holdingkompānijas akciju. Holdingkompānijai pieder 70% Vaiņode Agro Holding, SIA; 60% Orto klīnika, SIA; 22,66% Grindeks, AS; 100% ASG 1, SIA; 90% ASG 2, SIA; 100% ASG 3, SIA un 100% ASG 4, SIA ; 100% AmberStone Hotels, SIA.