Papildināts. Sestdien ap 8.20 Tirdzniecības kanālā konstatēts, ka nogrimis pietauvojies kuģis "Spurn". Rezultātā ūdenī parādījušies naftas produkti, kas veiksmīgi savākti.

Kuģi šā gada sākumā iegādājies Dāņu izcelsmes Liepājas uzņēmējs un mūziķis, kādreizējais Liepājas domes deputāts Stīns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins.

Kā ziņo Latvijas Radio, tā kā kuģa dokumentācija nav bijusi kārtībā, kuģi bija liegts darbināt, un tas atradies jahtu centrā pie piestātnes. Pēc kuģa nogrimšanas ūdenī parādījušies naftas produkti, kas veiksmīgi savākti.

Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis Latvijas Radio pastāstīja, ka kuģis zaudējis peldspēju un no tā akvatorijā nonākuši naftas produkti. Apkārt piesārņojuma vietai saliktas absorbējošas bonas un noplūde lokalizēta.

Iespējams kuģis būšot jāizceļ, bet tas esot jālemj īpašniekam.

Papildināts. Kā informē SEZ preses pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe, nogrimušo kuģi pamanīja Liepājas ostas loču kuģa "Austra" komanda un pulksten 8.20 par notikušo informēja Kapteiņdienesta operatoru, kas saskaņā ar ostas drošības noteikumiem informēja atbildīgos dienestus. Liepājas ostas kontroles dienesta vadītājs Imants Aizkalns norādīja, ka šobrīd vēl pāragri runāt par to kādi ir kuģa nogrimšanas iemesli, uzsverot, ka kuģis ir bijis sliktā tehniskā kārtībā un uz tā neesot bijis sargs, kas nodrošinātu kuģa  uzturēšanu arī pie zemām ārgaisa temperatūrām.
 
Nekavējoties notikuma vietā ieradās VUGD Liepājas brigādes ugunsdzēsēji–glābēji. Kā pastāstīja VUGD Liepājas brigādes operatīvais dežurants Aleksandrs Bukins, ierodoties notikuma vietā VUGD darbinieki apsekojuši nogrimušo kuģi un pārliecinājušies vai uz kuģa nav cilvēki. Tā kā tika konstatēta neliela naftas produktu noplūde, tad tika pieņemts lēmums par absorbējošo bonu izvilkšanu, lai ierobežotu naftas produktu izplatību.

Videi nodarīto kaitējumu novērtēja arī Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās pārvaldes inspektori. VVD Liepājas reģionālās pārvaldes vadītāja Ingrīda Sotņikova atzina, ka konstatētais piesārņojums nav liels un pauda cerību, ka izdosies kuģi izcelt un kanālā nenonāks kuģa tilpnēs esošā degviela. Jebkurā gadījumā tiks uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, kuras ietvaros, tiks izvērtēts kaitējums videi un lemts par soda piemērošanu kuģa īpašniekam.

Notikuma vietā ieradās arī kuģa "Spurn" īpašnieks, kura pienākums ir rūpēties par kuģa izcelšanu, kas nav viegls uzdevums. Luijs Fontēns no komentāriem atturējās, piebilstot vien, ka tas ir briesmīgi. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints pastāstīja, ka kuģis jahtu ostā stāv no aizvadītās vasaras un ar tā īpašnieku ir noslēgts līgums par piestātnes nomu.

Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs apstiprināja, ka kuģis ir nogrimis un šobrīd tas ir redzams pateicoties vien tam, ka šajā piestātnē pie Tramvaja tilta dziļums ir vien 3 m. Kopīgi ar kuģa īpašnieku tiek lemts jautājums par kuģa apsekošanu un izcelšanu. Notikuma vietā ir ieradušies ūdenslīdēji. Ir piesaistīti arī SIA "Jūras vējš" speciālisti, kas šobrīd nodarbojas ar Liepājas ostas Karostas kanāla tīrīšanu un dažādu priekšmetu izcelšanu, un kuriem ir pieredze līdzīgos darbos.