Pēc gandrīz piecu stundu ilga brauciena uzņēmēja Stīna Lorensa kuģis "Spurn" no Tirdzniecības kanāla Liepājā otrdien sasniedza Pāvilostu, kur tas atradīsies uz remonta laiku.

Kā portālam pastāstīja Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs, kurš bija "Spurn" kapteinis šajā braucienā, kuģis ceļu izturējis visai labi. Bija neliela sūce, taču pumpju skaits un to jauda bija pietiekama. Nedaudz niķojās elektronika, taču tās bija vienīgās sekas no "Spurn" nogrimšanas Tirdzniecības kanālā pagājušā gada 6.decembrī. Griškēvičs atzina, ka pašiem līdzi bija rezerves navigācijas iekārtas, tādēļ nekādas neērtības neizjuta. Kuģi ceļā no Liepājas pavadīja zvejas kuģis no Pāvilostas "Reina".

Paredzēts, ka Pāvilostā "Spurn" tiks izcelts krastā un tiks veikts pamatīgs tā remonts. Šobrīd gan vēl precīzi nav zināms, kad tas sāksies un cik ilgi turpināsies.

Kā iepriekš informēja SEZ pārvaldes preses sekretāre Līga Ratniece-Kadeģe, "Spurn" īpašnieks bija saņēmis vienreizēju atļauju no Latvijas Jūras administrācijas pārbraucienam uz Pāvilostu ar mēŗķi veikt kuģa remontu, jo ir nodrošinājis nepieciešamos drošības pasākumus t.sk. otru laivu, kuras pamatuzdevusm ir nodoršināt cilvēku drosšību un dzīvību.

Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs norādīja, ka kuģa īpašnieks ir arī parakstījies, ka uzņemas pilnu atbildību par kuģa pārdzīšanu  un apzinās iespējamos riskus.

Jau informējām, ka sestdien, 6.decembrī, ap 8.20 Tirdzniecības kanālā konstatēts, ka nogrimis pietauvojies kuģis "Spurn". Kuģi pērnā gada maijā iegādājies dāņu izcelsmes Liepājas uzņēmējs un mūziķis, kādreizējais Liepājas domes deputāts Stīns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins.

Nogrimšanas iemesls meklējams kuģa vecajā virtuves telpā pašā priekšgalā. Kaut arī virtuve bija demontēta, palika kāda caurule, kura netika izmantota, bet tieši tajā sals un ledus izdarījuši savu darbu, kā rezultātā tā vairs nav bijusi hermētiski noslēgta un ūdens naktī uz  liktenīgo sestdienu piepildījis kuģi. Tas daļēji nogrima, paliekot karājoties tauvās.