Sestdienas rītā nogrimušā kuģa "Spurn" īpašnieks Stīns Lorenss kategoriski noliedz publiski paustās ziņas par kuģa slikto tehnisko stāvokli. Svētdien kuģi plānots novietot peldus stāvoklī.

Stīns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins, saka, ka ļoti daudzi fakti, kas minēti SEZ pārvaldes izsūtītajā informācijā presei, neatbilst patiesībai.

Viņš apgalvo, ka kuģim bija atļauts doties jūrā katrā laikā, kad īpašnieks vien to gribēja, un uz klāja bija visas drošības ierīces. "Spurn" tika izmantots līdz pat atbraukšanu uz Liepāju, nevis, kā teikts relīzē "vismaz pēdējos desmit gadus tas kuģošanai nav izmantots." Pēdējos deviņus gadus tas kalpoja kā izklaides un nirēju kuģis, kursējot starp Dāniju un Norvēģiju aptuveni 2 – 3 reizes gadā. 2014.gada maijā "Spurn" veiksmīgi atbrauca no Dānijas uz Latviju, Liepāju.

Visvairāk Stīns bija sašutis par SEZ pārvaldes preses sekretāres apgalvojumu: "Latvijā kuģim ir uzlikts kuģošanas liegums, kas saistīts ar tehnisko stāvokli un aprīkojumu". Kuģa īpašnieks apgalvo, ka nekas tāds nav bijis, un neviens viņam nav jautājis vai tāds fakts atbilst īstenībai. Viņš varēja kuģot kad vien gribēja.

Kamēr "Spurn" stāvēja pietauvots Tirdzniecības kanālā, pēdējo 2–3 mēnešu laikā tam tika veikts remonts, nomainītas un modernizētas dažādas ierīces, sākot no automātiskiem ūdens pumpjiem, līdz dzinēja remontam, jaunai elektroinstalācijai u.t.t.. Nākamā plāna sastāvdaļa bija doties uz Pāvilostu, lai izceltu to no ūdens un uzlabotu korpusu.

Pēc Stīna domām, kuģis tikai ārēji izskatījās ne visai labi, bet tehniski tas bija kārtībā. Kāds ir nogrimšanas iemesls, viņš vēl nezin. Varētu būt iemeslu kopums, kurā ledus un sals nospēlēja galveno lomu. Svētdien kuģi plāno izcelt no ūdens, atkal novietot peldus stāvoklī.

Vienīgās problēmas Stīnam ir bijušas ar robežsardzi. Bet tas jau ir ļoti plašs un atsevišķs temats.