Sadarbībā ar "Blumberga fondu" tapis mākslinieka Ilmāra Blumberga pazīstamā tēla "Kalpotājs" atveids metālā, kas turpmāk būs skatāms uz viesnīcas "Promenade Hotel" fasādes blakus ieejai restorānā "Piano".


Vairāk stāsta "Blumberga fonda" dibinātājs un vadītājs Ilmārs Blumbergs, juniors:


Publicitātes foto.


"Ideja par āra figūru nāca no Ivara Kesenfelda pagājušajā pavasarī, kad taisījām Blumberga darbu pastāvīgo ekspozīciju viesnīcas otrā stāva galerijā. Izstādē ir arī vairāki darbi ar "Kalpotāja" figūru, un tad radās doma, ka varētu tādu tukšu apjomu ārējā fasādē izmantot šādas apgaismotas figūras izvietošanai.


Process nebija ātrs, strādājām kopā ar tēlnieku Kārli Alaini, pazīstamu un ļoti profesionālu metālmeistaru. Pēc vairākkārtējas dažādu izmēru maketu piemērīšanas dabā un izlemšanas nonācām pie fināla versijas, kas tika uzstādīta 30.novembrī.


Man liekas, ka šajā tumšajā sezonā, kad faktiski jau no pulksten četriem ir tumšs, tēls ļoti atdzīvina fasādi un arī izskatās ļoti labi. Es pat teiktu, ka ir iznācis labāk, nekā bija gaidīts. Visi ļoti apmierināti, es arī. Brīnišķīgs akcents, un, manuprāt, arī pats tēls ir atbilstoši izvēlēts ēkai, kurā ir restorāns un viesnīca, jo savā ziņā tas ir tādas patīkamas pakalpošanas darbs."


"Kalpotāja" uzstādīšanas process. Publicitātes foto.


Kā pastāstīja Ilmārs Blumbergs, juniors, sadarbība ar "Promenade Hotel" un Ivaru Kesenfeldu turpināsies arī nākamgad.


"Pavasarī jau būs četri gadi, kopš kopā ar Ivaru ik pa laikam Liepājā kaut ko kopā realizējam. Jau otro gadu "Blumberga fondam" ir pastāvīga ekspozīcija viesnīcas otrajā stāvā, ko 2023.gadā varētu nomainīt ar jaunu. Un es aicinu nākt un apskatīt izstādi ikvienu, ne tikai viesnīcas viesus!"


Šobrīd viena no fonda rīkotajām Ilmāra Blumberga darbu izstādēm apskatāma arī Ventspilī.