Tirgoņu ielā esošais vides reklāmas objekts – "Firmas "Fazer" pulkstenis – jau labu laika rāda nepareizu laiku, taču neviena amatpersona to nav pamanījusi.

Portāls irliepaja.lv kādu nedēļu pacietīgi gaidīja, kad mehānisms tiks noregulēts, taču nekā. Jautājot Komunālās pārvaldes un Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālistam Aigaram Štālam, vai kāda no abām iestādēm ir atbildīga par šo objektu, saņēmam atbildi, ka atbildīgs ir tikai pats pulksteņa īpašnieks – "Fazer".

Tomēr, atceroties, ka pirms gada svinīgi atklājot atjaunoto pulksteni, liepājnieki tika informēti, ka atjaunotājs ir  SIA "Dizainers.lv", portāls jautāja tās pārstāvim Kristapam Štobim, vai atbildīgs gadījumā nav šis uzņēmums. Štobis nenoliedza, ka "Dizainers.lv" ir gan atbildīgs, jo iepriekš ar "Fazer" noslēgtais restaurācijas līgums ietvēris arī nosacījumu, ka objekta uzturēšanas (garantijas laika) termiņš ir 2016.gada septembris.

Štobis atzina, ka pēc atjaunotā pulksteņa uztādīšanas pērn 1.septembrī tas pārbaudīts katru dienu. Taču pēdējos mēnešus licies, ka nu jau viss ir kārtībā, ko tur vairs pārbaudīt.

Štobis pieļāva, ka mehānisma sabojāšanās varētu būt saistīta gan ar pāriešanu no vasaras uz ziemas laiku, gan ar nesen spēji uznākušo aukstumu.

Jau rītdien (otrdien), pēc Štobja sacītā, pulkstenim tiks nomainīts akumulators un rādītāji noregulēti pareizi.

Portāls jau rakstīja, ka pērn 1.septembrī domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš svinīgi atklāja atjaunoto "Karl Fazer" pulksteni, neiztrūktošu pilsētas simbolu un satikšanās vietu 16 gadu garumā.

1998.gadā atklāto pulksteni pēc uzņēmuma pasūtījuma projektējis pazīstamais arhitekts, liepājnieks Agris Padēlis–Līns, bet atjaunošanas darbus veica  liepājnieki – SIA "Dizainers.lv" Kristapa Štobja vadībā, informēja "Eurocom Worldwide" pārstāve Latvijā Ieva Līne.