Netālu no restaurējamās Hoijeres viesnīcas Kungu ielā sastatnes ieskauj vēl vienu vēsturisku ēku – Liepājas galvenā arhitekta M.P.Berči projektēto "bij.galma padomnieka K.Meijera namu" (Imants Lancmanis "Bertschy") Kungu ielā 20.


Kā savā grāmatā raksta Lancmanis, bijušā galma padomnieka Karla Meijera nams ir "... neliela vienstāva celtne ar šauru, bet interesanti veidotu mezonīna izbūvi, kas aiz sevis slēpj kāpnes uz otro stāvu. Berči projektu parakstījis 1876. gada 31. augustā."


Savukārt kā vēsta pie sastatnēm piestiprinātā būvtāfele, objektā notiek "Bērnudārza pārbūve par viena dzīvokļa dzīvojamo māju Kungu ielā 20, Liepājā". Tāpat lasāms, ka ēkas atjaunošanas projektu izstrādājusi SIA "ArhiJazz", bet būvdarbus, ko pasūtījis Dainis Irbe, veic SIA "Vitep".


Būvdarbi uzsākti pēc īpašnieku maiņas 2019. gada augustā, un tie veicami līdz 2025. gada 26. maijam, portāls irliepaja.lv uzzināja pilsētas būvvaldē.


Foto: irliepaja.lv.


"Pašreiz tur ir uzsākta jumta konstrukciju un jumta seguma nomaiņa. Ēkai tiks atjaunota fasāde saskaņā ar Kultūras mantojuma pārvaldes nosacījumiem, kā arī ievērojot pilsētas apbūves noteikumus," pastāstīja būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.


Sazināties ar ēkas īpašnieku, vienu no Rīgas "Miega slimību centra" dibinātājiem, ārstu Daini Irbi portālam neizdevās – kā pastāstīja Daiņa dzīvesbiedre Anda Irbe, viņš šobrīd atrodas ASV, kur joprojām praktizē un ir patiešām ļoti aizņemts. Taču pēc pāris gadiem Irbes cerot apmesties uz dzīvi Liepājā pavisam, tāpēc arī iegādāts Berči projektētais nams Kungu ielā un uzsākta tā atjaunošana.


Irbe Liepājā iegādājies vairākus īpašumus – "kā ilgtermiņa ieguldījumu", sacīja Anda Irbe. Viens no šādiem īpašumiem ir Friča Brīvzemnieka ielā 28, kur joprojām ir arī biedrības "Tējas istaba" mājvieta.


Foto no medicine.lv.

Kādreizējais Meijera nams Kungu ielā 20 laika gaitā daudz zaudējis no sava pirmatnējā krāšņuma – interjerā faktiski nekas neesot saglabājies no vēsturiskajiem rotājumiem, atzina Anda Irbe. Padomju laikos ēkā atradās bērnudārzs. Vēlāk īpašumu denacionalizēja, un pēc tam īpašnieki mainījās viens pēc otra. Ēka piederēja arī kādreizējās Latvijas 1.rokkafejnīcas apsaimniekotājai SIA "Argolats", un, kad tā bankrotēja, nams divas reizes tika nodots izsolei. 2013. gada oktobrī to izdevās pārdot par 56 500 latiem. Ēku nosolīja fiziska persona, un kopš tā laika nams stāvēja tukšs.  


Zemesgrāmatas uzziņa
Īpašums Kungu ielā 20 sastāv no zemes gabala 3175 kvadrātmetru platībā, divstāvu dzīvojamās ēkas un divām palīgēkām.


1995. gadā, pamatojoties uz pašvaldības izsniegto namīpašuma denacionalizācijas apliecību, īpašumtiesības nostiprinātas uz 1921. gadā dzimušās Soreles Šifs vārda. Tobrīd ēkas vērtība bija noteikta Ls 10 534, zemei nebija noteikta vērtība. Tajā pašā gadā īpašuma 4/5 par 13 735 latiem iegādājās Andrejs Aleksejevs, bet 1/5 par 3435 latiem – Sabīna Jenkova. Vēlāk par trešo īpašnieku kļuva Anatolijs Jenkovs, bet SIA "Argolats" 2005. gadā īpašumu par 250 000 latiem nopirka no Anatolija Jenkova un Igora Romanova. Savukārt pēc "Argolata" bankrota 2013. gadā īpašumu izsolē iegādājās Vladislavs Kudinovs. No viņa pērn īpašumu iegādājās Dainis Irbe, samaksājot 50 000 eiro par pusi īpašuma un 42 500 eiro par otru pusi, tā kļūstot par vienīgo īpašnieku.