Pilsētā sākusies svētku rotājumu uzstādīšana – trešdien piecpadsmit karogu laivas tika uzstādītas Jūras ielas sadalošajā joslā, darbus veic SIA "First".

Kā portālu informēja pašvaldībā, SIA "First" izraudzīts, veicot tirgus izpēti un informāciju par to ievietojot domes mājaslapā liepaja.lv.

"First" nodrošinās gan rotājumu izvietošanu, gan uzturēšanu svētku laikā.

Valsts svētku rotājumiem atvēlētie līdzekļi nepārsniedz pērn vai citos iepriekšējos gados budžetā atvēlēto finansējumu – 9579, 60 eiro.

Pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule saka: "Pilsētas svētku noformējums būs pamanāms, košs un svinīgs. Par to ir domāts un diskutēts kopīgi ar pašvaldībā izveidotās Valsts simtgades svinēšanas darba grupas pārstāvjiem, Kultūras pārvaldi un Latvijas valsts simtgades biroja vadītāju Jolantu Borīti vēl šā gada pavasarī. Noformējums būs vienots gan tematiski, gan stilistiski un aptvers dažādas pilsētas teritorijas. Noformējumā gan nesolām kādus unikālus, dārgus un negaidītus pārsteigumus.

Tā kā oficiāli Valsts simtgades svinēšana pasludināta piecu gadu garumā, tad daudzi darbi un iestrādes ir veiktas jau iepriekšējos gados. Tāpēc tiks izmantoti materiāli un vides objekti, kas izveidoti un jau bijuši izstādīti pilsētas vidē iepriekšējos gados. Tie jau pašā sākumā ir izgatavoti tā, lai būtu izmantojami vairākkārtīgi, tie ir transformējami, ir izturīgi pret mehāniskiem bojājumiem.

Sakarā ar būvdarbiem uz Tramvaja tilta un Lielā ielā, pašreiz vēl nav precīzi zināms, kādā apjomā izdosies izrotāt šos objektus. Taču neskaidrie jautājumi tiek risināti kopīgi ar uzņēmumu "Liepājas tramvajs" un būvniekiem".   

Portāls jau rakstīja, ka Liepājas dome 1.oktobrī bija publicējusi "informāciju pretendentiem", kuri gatavi sapost Liepāju Valsts simtgades svētkiem. Paziņojumā teikts, ka "pilsētas Būvvalde veic tirgus izpēti par pilsētas noformējuma – "Latvijai 100" izstrādi, izgatavošanu, uzstādīšanu un uzturēšanu. Ja esam Jūs ieinteresējuši iesniegt piedāvājumu, gaidīsim to līdz š.g.10. oktobrim".

Pretendentiem tika prasīta mākslinieka kvalifikācija un līdzīga darba pieredze iepriekšējo trīs gadu laikā (vides objektu pilsētvidē izgatavošana, izvietošana, uzturēšana); bija jāiesniedz svētku noformējuma "Latvijai 100" koncepcijas dizaina vizualizācijas; svētku noformējuma "Latvijai 100" tehniskā un funkcionālā risinājuma piedāvājums; svētku noformējuma veicamo darbu tāme pēc pievienotā parauga katram objektam atsevišķi, kurā ietverta izgatavošana, esošo objektu atjaunošana, izvietošana un uzturēšana visu eksponēšanas laiku.

Pretendentiem bija noteiktas augstas prasības veicamajiem darbiem, kā arī noteiktas obligāti iekļaujamās teritorijas: Lielā iela (no Tramvaja tilta līdz Baznīcas ielai) un Tramvaja tilts, Rožu laukums, Jūras iela (no Lielās ielas līdz Radio ielai), Kurzemes skvērs, Ganību iela (zaļā zona iepretī "Statoil"), LiepU kolonnas, Ventas/Klaipēdas ielas.

Tāpat tika noteikts, kādi būs noformējuma elementi un kādas ir prasības pret tiem. Tie ir karogi pie laternu stabiem (30 gab.), no iekšpuses izgaismots telpisks vides objekts, 15 "Karogu laivas", lielapjoma Ausekļi, "Latvju zīmes", izgaismoti koki pie Liepājas Universitātes.