Sestdien, 25.martā, ikviens interesents tiek aicināts doties pārgājienā Kurzemes pusē. Pārgājiena garums ir 15 km un aptuvenais ilgums – 8 stundas, iekļaujot arī atpūtas pauzes.

Kā informē "Gandrs Atpūta" projektu vadītājs Krišjānis Jansons–Ratiniks, dalības maksa ir 16 eiro, iepriekšējā reģistrācija mājaslapā – http://bit.ly/SākumsLiep.

Pārgājiens plānots tā, lai tas būtu aizraujošs gan tiem, kuri regulāri dodas tuvākos un tālākos pārgājienos, gan tiem, kuriem šis būs pirmais pārgājiens dzīvē. Pārgājiena vadmotīvs ir sākums – sākums plaukšanai un ziedēšanai, sākums mutuļojošiem ūdeņiem un daudzbalsīgiem putnu koriem. Tas ir sākums jauniem piedzīvojumiem, atklājumiem un izaicinājumiem. Un dabā vienmēr ir, ko atklāt. Tur vislabāk atklājam arī paši sevi un savu sākumu.

Maršruts sāksies pie vecā bānīša ceļa, kurš savulaik vedis maršrutā Liepāja – Aizpute. Šī dzelzceļa līnija bija ne tikai pirmā šaursliežu dzelzceļa līnija Latvijas iekšzemē, bet arī vienīgā vispārējās lietošanas dzelzceļa līnija ar 1000mm sliežu platumu. Savu pirmo dūmu bānītis izpūta 1900.gada 4.aprīlī, un tā pastāvēja līdz 1964.gadam. Ceļā atradīsim vienu no lielākajām eglēm Latvijā. Gar pļavām un mežiem ceļš vīsies uz Cīravas pusi, lai tur apskatītu Cīravas senlietu krātuvi, kā arī Cīravas muižas ūdensdzirnavas, kas ir valsts aizsargājams arhitektūras piemineklis. 2002.gada ūdensdzirnavas tika iekļautas Latvijas 100 izcilāko industriālā mantojuma pieminekļu sarakstā. Tiks apskatīts arī Cīravas lidlauks un Cīravas meža parks.

Pārgājienu vadīs pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Uldis Šmits. Dalības maksā (16 eiro vienai personai) iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājiena dalībnieku ērtībai tiek organizēts transports pārgājiena dienā, 25.martā, pulksten 9 no "Gandra" veikala Liepājā, Bāriņu ielā 14 uz pārgājiena starta punktu un pulksten 18 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Liepāju.

Lai piedalītos pārgājienā nepieciešami iešanai komfortabli un vēlams mitrumizturīgi apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Aicinām sekot līdzi laika prognozei.

Pārgājiena dalībniekiem ieteicams arī ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.