Daugavpils un Liepājas tramvaju maršrutu tīklu attīstībai no Eiropas Savienības (ES) fondiem piešķirs 20 miljonus eiro, ziņo aģentūra LETA.

Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) norādījusi, ka, turpinot sniegt ES fondu atbalstu tramvaju infrastruktūras tālākai attīstīšanai Daugavpilī un Liepājā, ir izsludināta otrā projektu atlases kārta.


Lai veicinātu pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā, Kohēzijas fonda (KF) finansējums – desmit miljoni eiro katram projektam Daugavpilī un Liepājā – paredzēts tramvaju maršrutu tīklu tālākai attīstībai, tostarp tramvaju līniju infrastruktūras pārbūvei, ietverot atjaunošanu un pagarināšanu, kā arī jaunu tramvaju līniju infrastruktūras būvniecībai un ritošā sastāva iegādei.


Kā portālam irliepaja.lv skaidroja SIA "Liepājas tramvajs" vadītājs Aigars Puks,


Liepājā par piešķirtajiem 10 miljoniem eiro plānots iegādāties vēl divus nepieciešamos tramvaja sastāvus (kopā 14), kā arī pārbūvēt vēl nepārbūvētos sliežu ceļa posmus

– galapunkta cilpu Brīvības ielā, atsevišķus posmus Brīvības ielā, Dzelzceļnieku ielā, Rīgas ielā un citur.


Kā jau vēstīts iepriekš, tramvaju infrastruktūras attīstība, ieguldot ES fondu līdzekļus, jau ir sākta ES fondu programmas pirmajā atlases kārtā.


Daugavpilī AS "Daugavpils satiksme" īsteno projektu "Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā", kura īstenošanai no KF piešķirti 13 miljoni eiro. Savukārt Liepājā SIA "Liepājas tramvajs" ar 12,2 miljonu eiro līdzfinansējumu no KF īsteno projektu "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija".


Tramvaju infrastruktūras attīstības projektus plānots pabeigt 2023. gadā.