Sākot ar aprīli, uzņēmums "Liepājas RAS" aicina ikdienas velobraucējus, gan arī tos, kas velosipēdu izmanto tikai aktīvajai atpūtai, piedalīties šķirošanas akcijā "Šķiro, brauc un laimē!".

Kā informē SIA "Liepājas RAS" sabiedrisko attiecību speciālists Viktors Birze, akcijas laikā, no 1.aprīļa līdz  31.septembrim, iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja, nododot šķirotus otrreizēji izmantojamus atkritumus – tukšās PET pudeles, stikla pudeles un burkas, piedalīties izlozē un laimēt vērtīgas "Liepājas RAS" sarūpētas balvas– kvalitatīvus un praktiskus termosus.

Akcijas noteikumi: Velosipēdistiem uz poligonu "Ķīvītes" Grobiņas pagastā jānogādā šķiroto atkritumu komplekts (kas ietver vismaz 10 saplacinātas PET pudeles un 5 stikla taras vienības) un jāpiereģistrējas izlozei. Katra mēneša beigās tiks izlozēts viens balvas ieguvējs. Savukārt, aktīvākais akcijas dalībnieks, kas būs atvedis visvairāk sašķirotās taras,  tiks noskaidrots rudenī, noslēdzoties akcijai, un tiks pie īpašas balvas.
Akcijas mērķis ir popularizēt zaļo domāšanu un dzīvesveidu, kā arī veicināt iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanu. Šī  arī ir iespēja samazināt personiskos izdevumus par atkritumu nodošanu.

 Uzņēmums arī  atgādina, ka sadzīves atkritumu poligonā "Ķīvītes" darbojas labiekārtots  Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, uz kuru privātpersonas bez maksas var atvest dažāda veida šķirotus atkritumus lielākā daudzumā. Mēs pieņemam papīru, kartonu, plastmasas pudeles, citu plastmasu, pudeļu un logu stiklu, metālu, bīstamos atkritumus, elektropreces, lielizmēra sadzīves atkritumus, tekstilu, zaļos jeb dārzu un parku atkritumus. Vairāk informācijas par Šķiroto atkritumu savākšanas laukuma darbības principiem un izmantošanas noteikumiem var atrast interneta vietnē www.liepajasras.lv.