Uzņēmums SIA "Liepājas RAS" sadarbībā ar Liepājas Universitāti (LiepU) izstrādājuši izglītojošu interneta spēli visai ģimenei "Zaļais Draugs".

Spēles mērķis ir iepazīstināt bērnus un viņu vecākus ar atkritumu apsaimniekošanas un dabas aizsardzības jautājumiem. Spēle patiks gan pamatskolas vecuma bērniem, gan sākumskolniekiem. Mazākajiem būs interesanti to spēlēt kopā ar vecākiem, bet lielākajiem skolēniem spēle būs labs mācību materiāls dabaszinību priekšmetos, informē SIA "Liepājas RAS" Poligona tehnoloģisko sistēmu inženiere Liene Jākobsone.

Spēlētājs spēli izdzīvo  kopā ar zaļo draugu – kokvardi, kura ēd mušas un odus, tāpēc spēles laikā uzmanīgi jāseko līdzi, lai draugs vienmēr būtu paēdis. Starp citu, arī atkritumu poligona "Ķīvītes" dīķos dzīvo šādas mazas, zaļas vardītes.

Interneta spēle "Zaļais Draugs" norisinās pilsētiņā, kas  vizuāli  atgādina poligona "Ķīvītes" teritoriju. Pilsētiņā dzīvo tādi labi draugi, kā Trollītis, šoferītis Žanis, sētnieks Zaigonis un sirsnīgā veikala pārdevēja. Taču brīžiem uzrodas arī sliktie dabas piesārņotāji – negodīgais kaimiņš, slinkie parka apmeklētāji, ezera piesārņotāji – kuriem jāiemāca dzīvot videi draudzīgāk.

Spēle sastāv no 20 savā starpā saistītiem līmeņiem, katrā līmenī var mācīties ko jaunu vai pārbaudīt esošās zināšanas. Spēles sākumā ir pieejams tikai 1. līmenis, tiekot galā ar tā uzdevumiem, var nokļūt nākošajā. Lai izspēlētu spēli, ir jāatbild uz dažādiem jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu un vides aizsardzību, ir jāprot saplānot ienākumi un izdevumi, jātrenē atmiņa, jābūt labai pirkstu veiklībai, lai savaldītu lielo atkritumu savākšanas mašīnu, kā arī ir jāprot sašķirot atkritumus pareizajos konteineros.

Spēle visai ģimenei "Zaļais draugs" tapusi SIA "Liepājas RAS" un Liepājas Universitātes sadarbības rezultātā. Spēli veidojuši LiepU studiju programmu "Jauno mediju māksla" un "Datorzinātnes" 1. kursu studenti Dabas un sociālo zinātņu fakultātes lektores Intas Znotiņas un SIA "Liepājas RAS" poligona tehnoloģisko sistēmu inženieres Lienes Jākobsones vadībā.

Spēlē izmantoti informatīvie un izglītojošie materiāli no "Liepājas RAS" mājas lapas, AS "Latvijas valsts meži" mājas lapas "mammadaba", AS "Latvijas Zaļais punkts" un SIA "Zaļā josta" mājas lapām, biedrības "Latvijas Zaļā Josta" mājas lapas "atkritumi.lv" un biedrības "Pēdas LV" mājas lapas "talkas.lv".

Spēle ir bez maksas un brīvi pieejama ikvienam interesentam "Liepājas RAS" mājas lapā www.liepajasras.lv.