Mudinot gan iedzīvotājus, gan pilsētas viesus doties garākās pastaigās vai izbraucienā ar velosipēdu, Liepājā ir izveidots orientēšanās maršruts, ļaujot iepazīt pilsētu no cita skatu punkta, informē Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Kopumā maršrutā ir iekļauti 29 apskates un tūrisma objekti, kas atrodas pilsētas daļā, sākot no Jaunliepājas līdz Ezerkrastam. Maršrutā iekļauti tādi apskates objekti kā Romas dārzs, Juliannas pagalms, Zirgu sala, Jūrmalas parks, Pētertirgus, koncertzāle "Lielais dzintars", Kristapa Porziņģa āra basketbola laukums un vēl citas vietas.

Maršrutu var veikt jebkurā sev ērtā laikā, gan ejot ar kājām, gan braucot ar velosipēdu. Starta un finiša vieta atrodas pie Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja, kur tā darba laikā var bez maksas saņemt kartes ar atzīmētiem orientēšanās maršruta punktiem.

Punktu apmeklēšanai nav noteiktas secības, maršrutu katrs izstrādā pats, plānojot pēc iespējas precīzākus un ātrākus ceļus. Tā ir lieliska iespēja izaicināt arī draugus, ģimeni vai kolēģus, savstarpēji sacenšoties, kurš visus kartē atzīmētos punktus var apmeklēt visātrāk. Distances garumu un sarežģītības pakāpi iespējams mainīt, dažādojot kontrolpunktu secību. Tāpat distances garumu var pielāgot, apmeklējot tikai daļu no objektiem. Svarīgākais ir atzīmēties starta un finiša punktā, lai tiktu fiksēts apmeklēto punktu skaits un distancē pavadītais laiks.

Kontrolpunktos izvietotas QR kodu plāksnītes, kuros atzīmējoties varēs iegūt papildu informāciju par katru apskates vietu. Lai varētu uzskaitīt distancē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, atzīmēšanās notiek ar mobilo aplikāciju "Qrenteering".

Pamācību, kā lietot mobilo aplikāciju, kā arī orientēšanās karti lejupielādei var atrast Liepājas pašvaldības mājaslapā: www.liepaja.lv/orientesanas.

Šis Liepājā ir jau otrais pastāvīgais orientēšanās maršruts. Kā pirmais tika izveidots Beberliņu ezera orientēšanās poligons, kas tika atklāts šā gada vasaras sākumā.