Skatītāju vērtējumam nodota Roberta Vītola īsfilma "Badass Latvian", kurā galvenajā lomā iejuties talantīgais drifta braucējs Kristaps Blušs, kurš šobrīd aktīvi gatavojas jaunajai sezonai.

Drifta elementi ar īpašu stāstu filmēti Liepājas ostas teritorijā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis: "Esam atvērti interesantām idejām un allaž tās atbalstām. Lai arī Liepājas osta ir slēgta un industriāla teritorija, saņemot nepieciešamos saskaņojumus un atļaujas, var arī pabraukt ar jaudīgu drifta mašīnu. Protams, reālā dzīvē šāda situācija nebūtu iespējama, jo drošības jautājumi vienmēr Liepājas ostā ir bijuši prioritāte, bet filmā viss ir iespējams. Ne velti īsfilmai dots arī otrs nosaukums "Pēdējā diena darbā"".

Īsfilmas stāsts ir vienkāršs un aizraujošs – ostas apsargs, kurš ir kaislīgs autobraucējs, pamana, ka ar konteineru atvesta jaudīga drifta mašīna un nevar turēties pretī kārdinājuma to apskatīt un izbraukt, izmēģinot dažādus drifta elementus.

Filmēšana Liepājas ostā notika trīs dienas, šā gada marta vidū, kad gan drifta braucējam Kristapam Blušam, gan Roberta Vītola radošajai grupai bija jāpārvar laika apstākļu kaprīzes - kad saule mijās ar sniegputeni, ko pavadīja arī Liepājas spēcīgais vējš. Īsfilmas režisors Roberts Vītols atzina, ka filmēšana bija spraiga un pārsteigumiem bagāta, bet rezultāts esot tā vērts. Roberts Vītols uzsvēra, ka esot bijis svarīgi drifta elementus, Kristapa Bluša izpildījumā, ielikt neparastā un sarežģītā vidē kāda ir Liepājas ostā: "Liepājas ostas plašā industriālā vide mums ir tāds ilgi lolots sapnis, kurā parādīt dažādus drifta elementus un piešķirt tiem zināmu "asumu"".

Liepājas ostā izpildītos drifta elementus autobraucējs Kristaps Blušs veica ar 1000 zirgspēku jaudīgu BMW. Ja drifta automašīnas parasti brauc pa gludu un tīru asfaltu, tad Liepājas ostā tādu segumu būtu grūti atrast, turklāt kā papildus apgrūtinājums ir dzelzceļa sliedes un citi šķēršļi. HGK komandas braucējs Kristaps Blušs atzina, ka Liepājas osta ir ļoti interesanta lokācijas vieta un driftam neierastais segums, kas bieži vien mazina saķeri ar zemi un dod papildus emocijas – "Driftā nav laika domāt, ko darīsi pēc sekundes vai divām - visu izšķir pieredze un instinkti".

Video īsfilma "Badass Latvian" tapusi filmu studijā "Robyworks".