Šajās dienās celtniecības sastatnes tika samontētas pie visskaistākās Liepājas vēsturiskās ēkas - Peldu ielas 44 fasādes.

Kā paskaidroja SIA „Liepājas namu apsaimniekotājs”, kura apsaimniekošanā ir šīs dzīvojamā ēka, tad laika gaitā visbīstamākie gan ēkai, gan garāmgājējiem kļuvuši augstie sarkano ķieģeļu dūmvadi, kurus  jūras vēji gan izkustinājuši, gan tiem papluinījuši dekoratīvās „galvas” un jumtiņus. Mājā ir bijuši 8 skursteņi, taču pirmais 40 gadiem vienā no tiem trāpījis zibens un to „nopļāvis” līdz ar jumtu, zibens bojāts ir arī viens no dekoratīvā frontona tornīšiem Toma ielas pusē. Tagad plānotie darbi, ko realizēs SIA „SK JUMTS”, aprobežosies tikai ar skursteņu pārmūrēšanu, izmantojot vecos ķieģeļus, bet pēdējais laiks šim kultūras piemineklim mainīt jumtu un notīrīt fasādes.
Mājā ir 7 privatizēti dzīvokļi, no kuriem pastāvīgi apdzīvoti tikai četri. Māja „mocās” ar nemaksātājiem: kāda bankas apķīlāta dzīvokļa parāds sasniedzis Ls 1600, arī dažiem citiem dzīvokļiem aug parāda summas. Taču, neskatoties uz to, kopējā mājas maksājumu bilance ir ar plusa zīmi. Par šo uzkrājumu tad arī tiek veikti minētie darbi.    
Peldu iela 44 celta 1903. gadā pēc Paula Maksa un viņa vecākā dēla Maksa Berči projekta un tika izīrēta, un tika dēvēta par ģimenes galda māju. Vēlāk, 1911. gadā tā pārgāja Brēmu ģimenei, bet pēc to izceļošanas uz Vāciju 1939. gadā nokļuva  Latvijas Kredītbankas īpašumā.
Māja ir izcils, pats izsmalcinātākais Berči projekts, kas veidots sarkano ķieģeļu arhitektūras pseido gotiskās formās.