Uzņēmuma "Ekers Stividors LP" novērojumu stacijā naktī uz piektdienu minimālā gaisa temperatūra bija +24,4 – tik silta nakts nevienā novērojumu stacijā Latvijā līdz šim nebija pieredzēta.

Oficiālais vissiltākās nakts rekords pieder Rīgas centram, kur 2010.gada vasarā gan 13.jūlijā, gan 15.augustā minimālā gaisa temperatūra bija +23,6 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

LVĢMC Liepājas novērojumu stacijā, kas atrodas Nīcas novadā pie pilsētas robežas, minimālā gaisa temperatūra naktī uz 3.augustu bija +23,2 grādi.

Aizvadītajā naktī Rīgas centrā gaisa temperatūra noslīdēja mazliet zem +23 grādiem, un tā bija galvaspilsētas septītā tropiskā nakts pēc kārtas un divpadsmitā šovasar.

Tropiski silta nakts Liepājā un citviet Kurzemē piedzīvota gan anomāli siltas jūras, gan mākoņu segas dēļ.

Saskaņā ar Dānijas Meteoroloģijas institūta datiem ūdens temperatūra Baltijas jūras centrālajā daļā iepretim Liepājai sasniedz +26 grādus. Vējam pūšot no rietumiem, siltais jūras gaiss ieplūst Latvijā.

Kurzemes piekrastē pagaidām saglabājas vēsāks ūdens nekā jūras centrālajā daļā, pie Ventspils ūdens temperatūra aizvien svārstās ap +15 grādiem. Tuvākajās dienās gaidāmais brāzmainais rietumu vējš un lielie viļņi izlīdzinās ūdens temperatūru – jūras centrālajā daļā tā nedaudz normalizēsies, bet Kurzemes rietumkrastā paaugstināsies.