Turpinot 15. jūlijā aizsākto sarunu par atkritumu apsaimniekošanas politiku Liepājā, šoreiz piedāvājam portāla irliepaja.lv lasītāja, Dzintaru ielas 95 iedzīvotāja Ainara viedokli. Ainars no viens puses atbalsta ideju par pazemes konteineriem, no otras – uzskata, ka bez videonovērošanas kamērām, vainīgo pieķeršanas un sodīšanas civilizēta atkritumu apsaimniekošana nav iespējama.


"Prieks skatīties, katru dienu ejot garām Dzintaru 95 atkritumu konteineram, – blakus nomesti būvgruži, mēbeļu atliekas, kastes, gružu maisi.


Nav kameru, nav iespēju apturēt šīs pretīgās apkārtējo māju kaimiņu darbības.

Uzliksim sētiņu, bet tas neapstāsies, un blakus sētiņai veidosies atkal būvgružu kaudzes.

Maksā par to visu tikai vienas mājas iedzīvotāji, pareizāk būtu teikt pārmaksā 3 – 5 reizes par gružiem, dēļ tādiem nenotvertajiem un domāšanā sekliem apkārtējo māju kaimiņiem.

Bet laikam jau ir OK, nevienam nekas nekaiš, ja dod pa vienu vaigu, nav problēmu pagriezt otru...

Kurš, lūdzu, no tiem, kam negribas kameras likt, bet iesaka sētas buvēt, būtu ar mieru uzņemties apmaksu, ko piestāda "LNA" par n-tiem kubiem? Es nevēlos par citu mēsliem maksāt, tas ir idiotisms no apsaimniekotāju un kopīpašnieku puses, totālākais idiotisms un stulbums.

Kamerās visu varētu piefiksēt un sodīt piemēslotājus vienreiz par visām reizēm un Dzintaru 95 būtu mazāki rēķini! Kas vēl ir nesaprotams, cik skolas ir jāpabeidz, lai nāktu pie prāta?

Civilizētā valstī jau sen būtu atrisināta šī problēma.
 

[..] Žetons Pašvaldības policijas iecirknim, kurš atsaucās uz iesniegumiem par gružotājiem un centās tos notvert pēc video un foto uzņēmumiem. Ir rezultāti un notvertie vairs tādas cūcības nevēlēsies atkārtot, jo naudas maks ir tāds kāds tas ir.  Bet nav izslēgts, ka tas tiks darīts tumsas aizsegā.

Tamdēļ atkārtošos jau n-to reizi, nav nepieciešamas nekādas degradējošas sētas/krātiņi, tas ir tāds postpadomju domāšanas veids (lieciet man mieru, uzlieciet krātiņu) vai atkritumu šķirošanas konteineri (metīs visur kur brīvs un maksās par to x3)! Tas ir lieki tērēts laiks un finanses, kas nedos nekādu rezultātu mājas iedzīvotājiem, apkārtējai videi un dabai.


Šādi risinājumi ir finansiāli izdevīgi pilsētas krēsliem, bet ne iedzīvotājiem, un tos var ieviest civilizētā sabiedrībā.

Tamdēļ, postpadomju smadzeņu īpašniekus un cūkmeņus izmācīt var tikai ar sodiem (aizrādot nekas nemainās), piefiksējot viņu pārkāpumus video novērošanas sistēmās. Tā mēs saudzēsim Dzintaru ielas 95 iedzīvotāju makus, apkārtējo vidi un dabu kopumā, līdz brīdim, kad tiks izveidotas pazemes konteineru uzglabāšanas un šķirošanas sistēmas.

Jo tagad turpinās tāda tukša vārdu/tekstu apmaiņa, bet laiks iet, mājas iedzīvotāji tiek apzagti katru mēnesi, saņemot milzīgas summas par gružiem (apkārtējo māju cūkmeņi), vide piesārņota (konteinerā gruži pāri pa malām un vēl blakus novietotie būvgruži) un aina ļoti briesmīga. Tas notiek jau gadiem.

Varbūt ar kaut ko jāsāk: kopsapulce, kurā cipari un fakti, tad pieņem lēmumus, tad izveido kaut ko no iepriekš minētā un visiem būs miers un mazāk izdevumu par atkritumiem. Un tad skaties, jau varbūt arī varēs sākt šķirot, un tad jau pienāks gadi, kad varēs izbūvēt pazemes sistēmas.

Nav laikam, saprašanas, vai nav vēlme saprast, vai ir vēlme kādu sētiņu ražotāju subsidēt (no malas tā izskatās). Tas nebūt nebūs risinājums, cilvēki, ja tos tā var nosaukt, kas cūcības dara, nemainās un nemainīsies līdz netiks sodīti, tikai pātaga tādiem ar postpadomju domāšanu (brīdinājumus ignorē).

Vidi var sakārtot vairākos veidos, bet tam nav jābūt dārgākam un turklāt  bezjēdzīgam.

Mans priekšlikums ir izvietot videokameras, tad pie pārkāpuma piesaistīt policiju, un


galvu varu likt ķīlā, ka cūcības samazināsies, līdz pilnībā postpadomju domājošie tiks finansiāli izārstēti.

Otrs risinājums – pazemes variants."

Savu viedokli par videokamēru uzstādīšanu izteikusi arī Kristīne Dzelme: "[..] Šobrīd nākas secināt, ka pašvaldību esošā sadzīves atkritumu apsaimniekošana apmierina, galvenais sekot līdzi, lai būtu noslēgti līgumi par atkritumu izvešanu, neveicot aptaujas, neizvērtējot reālās problēmas. Līdz ar to piekrītu, ka jāuzstāda kameras taču pašvaldībai jāpiedalās līdzfansēšanā (lielākās % daļas)".