Nelegālie mājdzīvnieku apbedījumi kāpās gan pārsteidz, gan raisa sašutumu par pašvaldības un vides sargu vienaldzību, atzīst kāda irliepaja.lv lasītāja.


Atsaucoties irliepaja.lv publikācijai "Vai ilgi gaidītā dzīvnieku kapsēta atrisinās visas problēmas?", portāla lasītāja, kas, pastaigājoties pa taku kāpās, nejauši uzdūrusies nelegālajiem mājdzīvnieku apbedījumiem kāpās pirms Dienvidu kapsētas, ir neizpratnē par to, ka pašvaldības amatpersonas tik vienaldzīgi attiecas pret kāpu zonas bojāšanu un piesārņošanu, un ka pret to neiebilst arī neviens vides aizsardzības dienests.

"Viena lieta ir aprakt savu sunīti vai kaķīti kāpu zonā, jo kaut kur jau tas dzīvnieks ir jāliek, bet pavisam cita lieta – tas, kas ir redzams kāpās!" – stāsta liepājniece.


Pēc sievietes sacītā aina ir iespaidīga – dažs piemineklis lielāks nekā kādai slavenībai, citur ap kapavietu pat nobruģēts, kāds sava mīluļa apbedījumus iekārtojis tieši šķērsām gājēju takai, pilnīgi nerēķinoties ar cilvēkiem, vēl kāds vienkārši noracis kāpu, lai nolīdzinātu kapavietu.  Taču skumjākais, ka šiem cilvēkiem, kuri tik ļoti mīlējuši savus mājdzīvniekus, nav ne mazākās cieņas un pietātes pret dabas skaistumu, uzskata lasītāja.


"Kas tik tur nav redzams – īsta plastmasas un citu atkritumu izgāztuve! Vai tiešām tas viss tā arī paliks pat pēc tam, kad būs ierīkota oficiālā dzīvnieku kapsēta, par ko deputāti nesen lēma?" brīnās portāla lasītāja.


Irliepaja.lv jau rakstīja, ka domes Vides nodaļai pagaidām nav nekādu plānu attiecībā uz esošo nelegālo dzīvnieku kapsētu: "Līdz ar jaunās dzīvnieku kapsētas izveidi, līdzšinējo apbedījumu teritoriju vairāk uzraudzīs, lai neveidotos jaunas apbedījuma vietas. Jaunās dzīvnieku kapsētas izveide būs labs iemesls pašiem cilvēkiem pārapbedīt mājdzīvniekus. Vismaz šobrīd Liepājas pašvaldība neplāno ar esošajiem apbedījumiem veikt kādas darbības."


Pēc Valsts Kontroles pērn veiktās pārbaudes un tai sekojošajiem ieteikumiem pašvaldība beidzot pieņēma lēmumu par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu pilsētas teritorijā – starp 14.novembra bulvāri, Talsu ielu un Pulvera ielu. Plānots izsludināt iepirkumu lokālplānojuma izstrādei šai teritorijai.