Labiekārtojot teritoriju Lauku ielā 61, pie laipas, kas ved uz putnu novērošanas torni Liepājas ezerā, pagājušajā nedēļā noslēdzies projekts "Ezeri nākotnei".

Projekts ilga no 2012. gada 1. aprīļa līdz 2014. gada 31. jūlijam, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

"Dabas aizsardzības pārvaldes pagājušajā gadā izbūvētais putnu novērošanas tornis Lauku ielas galā kļuvis par liepājnieku un pilsētas viesu iecienītu apskates objektu. Uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, esam labiekārtojuši arī teritoriju pie laipas, izveidojot velosipēdu novietnes, soliņu un atkritumu urnu, lai atpūtu pie ezera gan kājāmgājējiem, gan velosipēdistiem padarītu daudz patīkamāku un ērtāku," uzsver Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Projekta "Ezeri nākotnei" ietvaros Liepājas pilsētas pašvaldība īstenoja vairākas aktivitātes. Atjaunots pļavas biotops 8,5 ha platībā, nopļaujot ezerkrasta pļavu no E. Tisē ielas līdz Airītes ielai, kā arī izcērtot kokus un krūmus. Darbus veica SIA "Eko Koks". Šobrīd pļavas pļaušana, izmantojot tikai pašvaldības finansējumu, norit atkārtoti, tādejādi nodrošinot projekta sasniegto mērķu ilgtspēju. Darbus veic pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti".

Projekta ietvaros organizēts arī sabiedrisko vides inspektoru bezmaksas apmācību seminārs "Zivju resursu aizsardzības administratīvi tiesiskie un praktiskie aspekti", kurā piedalījās 30 dalībnieki, apgūstot gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņas zivju resursu aizsardzībā.

Projekts nodrošināja arī iespēju izveidot ceļojošu foto izstādi par visām projekta īstenošanas vietām. Izstāde bija apskatāma Liepājas domes foajē.

Nobruģējot 53,80 kvadrātmetru lielu laukumu, uzstādot piecas velonovietnes, soliņu un atkritumu urnu kā pēdējā no projekta ietvaros veiktajām aktivitātēm ir teritorijas Lauku ielā 61 labiekārtošana. Darbus veica SIA "Jaunjoži".

Projekta "Ezeri nākotnei" Liepājai atvēlētais budžets ir 15 795,32 EUR, no kuriem 85% jeb 13 426,02 EUR finansē Eiropas Savienība un 2369,30 EUR Liepājas pašvaldība. Projektā kopumā bija iesaistījušies 12 partneri no Latvijas un Lietuvas ¬– projekta vadošais partneris ir Kurzemes Plānošanas reģions, bet projektā aktīvi darbojās septiņi partneri no Latvijas – Liepājas pašvaldība, Saldus, Durbes, Kuldīgas, Talsu, Mērsraga novadu pašvaldības, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, kā arī četri partneri no Lietuvas – Žemaitijas Nacionālais parks, Tituvenu un Biržu Reģionālie parki, kā arī Klaipēdas Universitāte.