Jau pagājušajā nedēļā Liepājas ielās darbu sācis ziemas pretslīdes materiāla un saslauku "putekļsūcējs", portālam irliepaja.lv pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.


Pēc Štāla sacītā, vispirms tīrīti veloceliņi un gājēju ceļi līdzās tiem, arī vairākas maģistrālās ielas – Kūrmājas prospekts, Uliha iela un citas. Tomēr joprojām ielu tīrīšanu kavē laikapstākļi, atzina Štāls, jo vietām ir gan mitrs, gan ledus gabali, un, kamēr saslaukas nav izžuvušas, "putekļsūcējs" tās nevar savākt.


Šonedēļ jau kopš nedēļas sākuma darbi turpinās – kā skaidroja Štāls, virzienā no pilsētas centra tālāk pa maģistrālajām ielām. Priekšroka, tāpat kā ielas kaisot, ir A, A1 un B klases ielām.


Šajā pavasarī ziemas kaisāmā materiāla būs jāsavāc daudz vairāk nekā iepriekšējā pavasarī.

Kā skaidroja Komunālās pārvaldes pārstāvis, no pagājušā gada 25. oktobra līdz šā gada 19. februārim pārvaldes Ziemas dienestam doti 45 darba uzdevumi, no kuriem tikai pāris bija saistīti ar sniega šķūrēšanu, pārējie – ar pretslīdes materiāla kaisīšanu. Tas ir krietni vairāk nekā pagājušajā – 2019./2020. gadā – sezonā kopā, kad Ziemas dienests ielās izbrauca 12 reizes. Aizvadītajā oktobrī un novembrī ielu kaisīšana notikusi izlases kārtībā, savukārt decembrī regulāri kaisītas A, A1 un B klases ielas. Janvārī iekļautas arī C klases ielas, kuru apstrādei Ziemas dienests pievēršas vēlāk.


Foto no twitter.com/kpliepaja.


Līdz šim ielu uzturēšanai izlietoti 235 186 eiro no ielu uzturēšanai rezervētajiem 600 000 eiro. Atlikusī summa tikšot tērēta ielu remontēšanai, taču, kāda tā būs, vēl nav zināms, jo, ka prognozēja Štāls, martā var vēl nākties pacīnīties ar apledojumu.


Tuvākajā laikā, ja segumi būs nožuvuši, Komunālā pārvalde plāno sākt arī grants ielu planēšanu.